Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

PADOMI JŪSU TRIMMERU UN KRŪMGRIEŽU APKOPEI

Lai jūsu ierīces ilgstoši darbotos labi, tās ir regulāri jākopj. Šeit atradīsiet padomus Jūsu trimmeru un krūmgriežu apkopei.

KAS JĀŅEM VĒRĀ JŪSU IERĪCES APKOPEI?

Runājot par Jūsu motorizkapts apkopi, uzmanīga lietošanas instrukcijas izlasīšana ir pirmais solis – tajā atradīsiet svarīgākos apkopes darbus. Veiciet tikai lietošanas instrukcijā aprakstītos apkopes darbus un remontus. Visus citus darbus, lūdzu, uzticiet STIHL tirgotājam, kuram ir nepieciešamās zināšanas visiem remontdarbiem. 

PAREIZĀ DEGVIELA TRIMMERIM

Svarīga ir pareizā degviela: kā degvielu Jūsu benzīna krumgriezim mēs iesakām STIHL MotoMix. Tā ir ne tikai perfekti pielāgota dzinējam un gatava samaisīta, bet arī ar mazu kaitīgo vielu saturu, jaudīga un noturīga uzglabājot. STIHL iepildes sistēma novērš degvielas izlaistīšanu un tvertnes pārpildīšanu.

GRIEZĒJINSTRUMENTA PĀRBAUDĪŠANA

Motorizkapts darbojas ar dažādām pļaušanas galvām, ko Jūs pēc vajadzības varat nomainīt ar pāris vienkāršām darbībām. Svarīga loma motorizkapts netraucētai lietošanai ir izmantotā griezējinstrumenta stāvoklim. Pārbaudot griezējinstrumentu, rīkojieties sekojoši, lai gan dažādo pļaušanas galvu lietošana atšķiras:

  1. Pļaušanas galva ar auklu (piem., AutoCut, SuperCut): atveriet pļaušanas galvu un pārbaudiet, vai aukla ir uztīta pareizi – auklai nevajadzētu krustoties. Ja tas tā ir, notiniet pļaušanas galvu ar STIHL oriģinālo pļaušanas auklu no jauna.
  2. Pļaušanas galva ar plastmasas asmeņiem (PolyCut): pārbaudiet, vai pļaušanas galvai nav nodiluma un plaisu – PolyCut gadījumā nodiluma marķējumi sniedz informāciju par griezējinstrumenta stāvokli. Trīs PolyCut asmeņi vienmēr maināmi kā pilns komplekts.
  3. Metāla griezējinstrumenti (piem., zāles griešanas asmens, smalcinātāja asmeņi): izmantojot metāla griezējinstrumentus, Jums jāpievērš uzmanība tam, vai tie nav jāuzasina. Ja tie ir saliekti vai ieplīsuši, tos noteikti jānomaina.

REGULĀRA TRIMMERA APKOPE 

Pēc darba jānotīra trimmera-krūmgrieža aizsargs un griezējinstruments. Vislabāk izmantojiet mitru lupatiņu vai mīkstu suku, noturīgiem netīrumiem universālo tīrītāju. Pie tam pārbaudiet arī, vai griezējinstruments un aizsargs vēl ir uzstādīti pareizi.


VIZUĀLA IERĪCES PĀRBAUDE

Pirms darba uzsākšanas un pēc katras tvertnes uzpildes visai ierīcei veicama vizuāla pārbaude. Kāds ir stāvoklis? Vai tvertne un tvertnes vāciņš ir cieši noslēgti? Ierīci jātīra katru reizi, kad darbs ir pabeigts, tātad, izmantojot profesionāli, katru dienu


KĀPĒC TRIMMERIS NEIEDARBOJAS?

Iespējams, vainojams varētu būt benzīna maisījums – tam nevajadzētu būt no iepriekšējā gada. Ja neesat pārliecināti, cik vecs ir benzīna maisījums, labāk nomainiet to.

KAD NELEC DZIRKSTELE

Iespējamais traucējuma iemesls ir aizdedzes svece. Kā dilstošo daļu to regulāri jānomaina. Ja arī jauna aizdedzes svece nepalīdz, nogādājiet savu motorizkapti pārbaudīšanai.

KOPSAVILKUMS: TRIMMERA - KRŪMGRIEŽA APKOPE

 • Vienmēr drošībai izlasiet lietošanas instrukciju.

 • Pievērsiet uzmanību pareizajam degmaisījumam 

 • Pirms darba vienmēr pārbaudiet griezējinstrumentu.

 • Pēc darba vienmēr notīriet ierīci
 • Pēc vajadzības nomainiet benzīna maisījumu

VAIRĀK PAR TRIMMERIEM - KRŪMGRIEŽIEM