Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

Zāliena kopšana pavasarī

Pavasaris ir dārza un zāliena kopšanas laiks. Noskaidrosim, kā optimāli kopt zālienu.

Apskats. Zāliena apkope pavasarī

  • Pavasarī noņemiet no zāliena lapas un zarus.

  • Uzrušiniet zemi ar grābekliun ļaujiet tai nožūt.

  • Mēslojiet zālienu ar īpašu pavasara mēslojumu.

  • Pēc mēslošanas pagaidiet vismaz nedēļu vai divas pirms zāliena pļaušanas.

  • Pirmos kopšanas darbus veiciet jau martā.

  • Ja zālienam ir blīva valēna un sūnas, tad to vajadzētu skarificēt.

  • Māla vai ļoti sablīvēta augsne pēc zāliena skarifikācijas jāuzlabo ar smiltīm.

  • Pēc pirmās zāles pļaušanas ir svarīgi pļaut regulāri, vēlams reizi nedēļā.

KAD SKARIFICĒT ZĀLIENU?

Ja vēlies zālienu skarifikēt pavasarī, aprīlis tam ir īstais laiks. Pirms pavasara zāliena kopšanas nogrābiet lapas no zāliena un pēc tam mēslojiet. Uzgaidiet apmēram divas nedēļas pirms zāliena pļaušanas un skarifikācijas.

VAI PAVASARĪ VAR KAĻĶOT ZĀLIENU?

Starp kaļķošanu un mēslošanu ir jābūt 6-8 nedēļu pārtraukumam. Tāpēc zālienu iesakām kaļķot jau februārī. Tādā veidā paies nepieciešamais laiks līdz pirmajai pavasara mēslošanai. Bet vispirms ir jāveic augsnes pārbaude, jāpārbauda, ​​vai zālienam vispār ir  nepieciešama kaļķošana.

ZĀLIENA SAGATAVOŠANA JAUNAI SEZONAI

Sniegs nokusis, temperatūra lēnām paaugstinās. Tagad ir īstais laiks zāliena kopšanai. Tā kā zāliens pēc ziemas atpūtas ir "izsalcis", tas ir jāsagatavo gaidāmajai augšanas sezonai.

Pirms mēslošanas atjaunojiet zālienu: novāciet rudens lapas un zarus. Zāliena kopšana pavasarī ir atkarīga no tā stāvokļa. Vai tas ir apaudzis ar sūnām un ar biezu velēnu un nezālēm? Vai arī tajā ir daudz mirušas zāles? Šādā gadījumā zālienu pēc pļaušanas vajadzētu skarificēt. Atkarībā no augsnes ir lietderīgi arī uzlabot augsni ar smiltīm.

VIDEO. PAVASARA ZĀLIENA KOPŠANA

VAI ZĀLIENAM IR NEPIECIEŠAMA SKARIFĒŠANA?

Tas, vai zālienu nepieciešams skarificēt, ir atkarīgs no tā stāvokļa. Viegli izbrauciet ar nelielu metāla grābekli pa zāliena virsmu. Ja uz tās ir atliekas, nezāles vai sūnas, augsni der skarificēt. Tomēr skarifikāciju ieteicams veikt tikai tad, kad zāliens sasniedz savu pirmo augšanas fāzi. Zālienam jau jābūt mēslotam un nopļautam divas reizes.

ZĀLIENA KOPŠANA PAVASARĪ. PIRMAIS POSMS

Lai jūsu zāliens būtu veselīgs, sāciet zāliena kopšanu pavasarī ar rūpīgu tīrīšanu. Vecās lapas un nokritušos mazos zarus var viegli noņemt ar grābekli. Ar šo uzdevumu jums palīdzēs arī STIHL lapu pūtējs. Pēc aukstās ziemas no jauna iesējat zāli vietās kur tā ir izmirusi. 

AUGSNES IZLĪDZINĀŠANA

Pēc zaru un lapu noņemšanas nepieciešams izlīdzināt nelīdzenumus augsnē. Šo zāliena kopšanas soli ir viegli veikt ar lāpstu vai grābekli. Zeme ir jāizkaisa un jāizlīdzina zālienā. Pēc dažām nedēļām kailajā vietā izaugs zāle.

ZĀLIENA AERĀCIJA

Jums vajadzētu optimāli apgaisot augsni un sagatavot to pļāušanai. Tas ir iespējams tikai tad, kad augsne ir pilnībā izžuvusi. Ja atsevišķos apgabalos joprojām ir stāvošs ūdens, sablietētās vietas vajadzētu izkustināt. Dažas reizes ieduriet grābekļa zobus zemē un uzmanīgi kustiniet uz priekšu un atpakāļ.

ZĀLIENA AUGSNES PAPILDINĀŠANA

Ja dārza augsne ir ļoti sablīvēta vai augsnes struktūra ir bojāta, pavasara kopšanas laikā zāliena augsne jāuzlabo ar melnzemi. Pēc skarifikācijas vispirms augsnē to izkaistiet un pēc tam bagātīgi laistiet.

VAI PAVASARĪ OBLIGĀTI JĀKAĻĶO ZEME?

Ja augsne ir pārāk skāba, zāliens vairs nevarēs iegūt pietiekami daudz barības vielu. Šajā gadījumā augsnes pH vērtība jākoriģē ar zāliena kaļķi. Tomēr ir svarīgi iepriekš veikt augsnes pārbaudi.

Tā kā starp kaļķošanu un mēslošanu ir jābūt 6-8 nedēļu pārtraukumam, iesakām zālienu kaļķot jau februārī, kad vairs nebūs salnu. Tad paies pietiekami daudz laika līdz pavasara zāliena kopšanai.

 

 

PAVASARA ZĀLĀJA MĒSLOŠANA

Ja pagājušajā gadā neesat pietiekami mulčējuši zālienu un nesagādājāt pietiekami daudz barības vielu, zālienu vajadzētu mēslot pavasarī. Pavasara mēslošana ir daļa no pareizas kopšanas, lai jūsu zāliena zāle būtu stipra un veselīga. Parasti pietiek ar zāliena mēslošanu divas reizes gadā: vienu reizi pavasarī un vienu vēlu rudenī. Papildu mēslošana, piemēram, ir iespējama arī jūnijā. Organiskie un minerālmēsli ir pieejami jebkurā dārza preču veikalā. Varat arī atrast īpašus pavasara mēslojumus. Pavasarī mēslojums palīdz zālei savlaicīgi atgūties un stiprina novājinātās zāles saknes.

SŪNAS - SLĀPEKĻA INDIKATORS

Sūnas ir labs slāpekļa indikators. Ja šīs barības vielas trūkst augsnē, sūnas ātri izplatīsies pa zālienu. Ilgstoša mēslošana palīdz atbrīvoties no sūnām, jo ​​enerģiska zāles augšana labi apaugļotā zālienā izspiež ārā sūnas.

ZĀLES PĻAUŠANA PAVASARI


Tiklīdz laiks paliek siltāks un augsnes temperatūra sasniedz aptuveni 10 grādus, ir laiks pļaut zālienu. Tas jādara vismaz reizi nedēļā. Pirmā zāliena pļaušana veicinās velēnas sabiezēšanu. Parasti labākais laiks zāliena pļaušanai ir no marta vidus līdz aprīļa vidum. Ja siltās ziemas dēļ zāle sāk augt agrāk, arī zāliens jāpļauj agrāk.

Piezīme. Ja zālienu mēslojāt pēc ziemas, pirms zāles pļāvēja lietošanas nogaidiet vismaz nedēļu vai divas.

ZĀLES PĻĀUSANA

Zāle atkal aug, un jūsu dārzs tagad ir izžuvis, tāpēc šis ir labākais laiks, lai pļautu zālienu pirmo reizi un veiktu tā saukto tīrīšanas pļaušanu.

  • Parūpējaties, lai zāles pļāvēja asmeņi ir tīri un asi, lai nesabojātu jauno un maigo pavasara zāli un nepadarītu to uzņēmīgu pret zāliena slimībām.

  • Pievērsiet uzmanību pļautā zāliena augstumam. Optimālajam pļaušanas augstumam jābūt 4-6 cm. Ēnā, piemēram, zem krūmiem, zāles augstums nekad nedrīkst būt mazāks par 5 cm.

  • Iestatot vēlamo pļaušanas augstumu, jūs gūsit labumu no pļāvēja vienmērīgās un centrālās pļaušanas augstuma regulēšanas.

ZĀLES PĻĀVĒJA PĀRBAUDE PIRMS SEZONAS

  • Vispirms tiek pārbaudīts zāles pļāvēja vispārējais stāvoklis: korpuss, riteņi un asmeņi. Tos nedrīkst sabojāt.

  • Ja asmeņi ir blāvi, lieciet tos uzasināt un līdzsvarot STIHL specializētajam izplatītājam.

  • Pirms katras jaunas sezonas nomainiet zāles pļāvēja eļļu. Tā atbrīvosieties no nogulsnēm, kas varētu būt izveidojušās lietošanas laikā.

  • Pārbaudiet arī benzīna zāles pļāvēja gaisa filtru. Ja tas ir netīrs vai aizsērējis, tas jānomaina.

  • Ja jums ir bezvadu zāles pļāvējs, pārbaudiet akumulatora līmeni un pilnībā uzlādējiet to pirms pirmās lietošanas reizes.

ZĀLES PĻAUŠANA UN MĒSLOŠANA VIENLAICĪGI

Jūs varat vienlaikus pļaut zālienu un mēslot. Pļaujot ar STIHL mulčēšanas zāles pļāvēju vai robotizēto zāles pļāvēju iMOW®, nopļautā zāle tiek sasmalcināta un izkliedēta pa zālienu. Slāpeklis zālē tiek mineralizēts un atgriezts zālienā kā dabisks zaļais mēslojums.