Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

Krūmu un dzīvžogu kopšana

Dzīvžogi ir bieži sastopami privātmāju pagalmos un ir labs veids, kā likt dārzam izskatīties vēl skaistākam un sakoptākam. Tomēr, lai saglabātu dzīvžogu estētisko izskatu un veselību, ir svarīgi pareizi to kopt. Kopā ar arboristi, dārznieci Ilzi Andersoni mēs aplūkosim dažus padomus, kā pienācīgi apgriezt žogu, lai iegūtu skaistu rezultātu.

Kā pienācīgi apgriezt žogu

Vislabākais laiks, lai apgrieztu dzīvžogu ir pavasara sākums vai rudens beigas. Izvēlieties saulainu, ne pārāk vējainu dienu, lai saule kā dabīgs dezinfekcijas līdzeklis palīdzētu apgrieztajiem zariem ātrāk sadzīt.
Lai veiktu apgriešanas darbus, būs nepieciešami pareizie darbarīki. Visvienkāršākais risinājums būs akumulatora dzīvžogu šķēres. Ja dzīvžogs ir augsts, lieliski noderēs teleskopiskās dzīvžogu šķēres. 
Labākais veids, kā apgriezt dzīvžogu, ir saglabāt tā dabisko formu. Tas nozīmē, ka jums vajadzētu izvairīties no pārāk lielas apgriešanas un censties saglabāt tā formu. Vislabāk ir pakāpeniski apgriezt malas, lai tās būtu taisnas un vienmērīgas.
Lai krumi izskatītos vienmērīgi un labi apgriezti, sāciet griezt zarus augšpusē un pēc tam pārejiet uz leju. Tas nodrošinās vienmērīgu rezultātu un palīdzēs saglabāt krūmu formu.
Ja izmantojat akumualtora dzīvžogu šķēres, rūpīgi noslaukiet instrumenta asmeni pirms sākt un kad pabeidzat darbu. Tas novērsīs gan nevēlamu slimību izplatīšanās iespēju no viena dzinuma uz otru, gan ļaus jūsu instrumentam kalpot ilgāk.

Apgriezt dzīvžogu varbūt ne vienmēr ir laiks, bet tas ir svarīgi, lai saglabātu tā skaistumu un veselību. Kad dzīvžogs ir apgriezts atliek to vien laistīt un reizi sezonā arī mēslot, lai tas priecētu jūs visu vasaru.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS