Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

Koku kopšana pavasarī

Pavasaris ir lielisks laiks, lai sakoptu ne tikai pagalmu un dārzu, bet arī dārzā esošos kokus. Koku atzarošana un to vainagu veidošana var šķist sarežģīta, bet patiesībā viss ir vieglāk kā šķiet sākotnēji. Dārzniece, arboriste Ilze Andersone pastāstīs, kā pareizi veidot augļkoku vainagus.

Lasīt vairāk

Zaliena aerēšanas padomi

Sākoties pavasarim ir jāpadomā arī par zāliena stāvokli pagalmā - vienas no biežākajām problēmām, kas gadās ar mauriņu ir sūnas un izkaltuši laukumi, tas liecina par to, ka ir pienācis laiks pievērst uzmanību sava mauriņa veselībai. Šajā rakstā dārzniece un arboriste Ilze Andersone izstāstīs par zāliena kopšanu.

Lasīt vairāk

Krūmu un dzīvžogu kopšana

Dzīvžogi ir bieži sastopami privātmāju pagalmos un ir labs veids, kā likt dārzam izskatīties vēl skaistākam un sakoptākam. Tomēr, lai saglabātu dzīvžogu estētisko izskatu un veselību, ir svarīgi pareizi to kopt. Kopā ar arboristi, dārznieci Ilzi Andersoni mēs aplūkosim dažus padomus, kā pienācīgi apgriezt žogu, lai iegūtu skaistu rezultātu.

Lasīt vairāk

Augsto dobju veidošana

Viegli apkopjamās un uzturamās ausgtās dobes pēdējo gadu laikā ir guvušas lielu popularitāti. Tās lieliski noder mazos pagalmos vai terasēs, kur svarīgi ir ieekonomēt vietu. Šāda veida dobes ir iespējams nopirkt jau gatavas vai arī izgatavot pašiem, šādā agdījumā tās varēs vairāk pielāgot kopējai dārza estētikai ar pašiem tīkamu dizainu. 

Lasīt vairāk

KOŠUMKRŪMU KOPŠANA

Viens no veidiem, ka padarīt sava dārza ainavu daudzveidīgaku un interesantāku ir košumkrūmi. To veidi ir ļoti daudz, taču dārzniece un arboriste Ilze Andersone stāsta, ka to veidošanā varam pieturēties pie principa – pavasarī ziedošos krūmus griežam rudenī, bet vasaras otrajā pusē vai rudenī ziedošos – agri pavasarī. 

Lasīt vairāk

Puķu dobes izveide

Dārzā neiztikt bez skaistām puķu dobēm. Un tās mēs varam veidot no agra pavasara līdz pat rudenim. Bet kā pareizi izvietot puķes dobē, un kā veidot pašu dobi, mums pastāstīs dārzniece Ilze Andersone. Skaties video un uzzini svarīgāko, lai arī tava puķu dobe izdotos īpaši skaista. 

Lasīt vairāk

DOBJU MULČĒŠANA

Kāpēc mulčēt puķu dobes? Neņemot vērā estētiskus apsvērumus mulčēšana arī palīdzēs dārzā noturēt mitrumu, piebremzēs nezāļu augšanu un var kalpot arī kā ilgas iedarbības komposts. Taču lai iegūtu labākos rezultātus ir jāzin kādu mulču izvēlēties, kā arī kad un kā pareizi to lietot - to visu jums šajā rakstā izskaidros dārzniece un arboriste Ilze Andersone.

Lasīt vairāk