Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

Koku kopšana pavasarī

Pavasaris ir lielisks laiks, lai sakoptu ne tikai pagalmu un dārzu, bet arī dārzā esošos kokus. Koku atzarošana un to vainagu veidošana var šķist sarežģīta, bet patiesībā viss ir vieglāk kā šķiet sākotnēji. Dārzniece, arboriste Ilze Andersone pastāstīs, kā pareizi veidot augļkoku vainagus.

Augļu koku kopšana pavasarī


Augļu kokus parasti ir ieteicams atzarot agri pavasarī, lai veicinātu jauno dzinumu augšanu un ražas guvumu. Veidojot vainagu vajadzētu pieturēties pie dažiem pamatprincipiem, lai nenodarītu kokam bojājumus un sasniegtu vēlamo mērķi.
Vispirms izgriežam visus sausos un slimos zarus, kā arī tos, kas savstarpēji krustojas. Zaros, kas savstarpeji krustojas, var izveidoties brūces un attīstīties slimības. Tāpat izgriežam vai izraujam visus ūdens zarus, ko var atpazīt pēc tā, ka tie aug stāvus uz augšu. 
Zars jānozāģē līdz nākamajam skeletzaram, lai nelielajā zara daļā, kas palikusi nenozāģēta, neveidotos trupe. 
Nav ieteicams vienā veidošanas reizē izgriezt vairāk par 30% vainaga.
Visus izgrieztos slimos zarus noteikti vajag uzreiz sadedzināt, lai slimības neizplatītos tālāk dārzā.

Pareizie atzarošanas instrumenti


Izvēloties pareizo instrumentu, ir svarīgi divi faktori - instrumentam vajadzētu atvieglot jūsu darbu un augļu koks nedrīkst tikt ievainots. Atzarojot augļu koku, zari nedrīkst aizlūzt un "saplīst". Lai pareizi veiktu atzarošanu, izmantojiet konkrētajam darbam atbilstošus instrumentus, piemēram, dārza šķēres vai zaru zāģi. Ja vēlaties ātri un efektīvi apgriezt kokus vai krūmus, izvēlieties akumulatora zaru zāģi STIHL GTA 26.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS