Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

KĀ PAREIZI ASINĀT MOTORZĀĢA ĶĒDI?

Visiem zāģēšanas piederumiem ir nepieciešama apkope: jums ir pastāvīgi jāuzasina STIHL motorzāģa ķēde, lai zāģis darbotos ar maksimālu veiktspēju.

KĀDAS ĶĒDES NOLIETOŠANĀS PAZĪMES?

Pat labākā ķēde galu galā nolietojas. Tas apgrūtina darbu, un benzīna zāģis ātrāk nolietojas. Paskaidrosim, kā uzasināt zāģi.

Ja pamanāt šīs pazīmes, strādājot, jums ir jāuzasina vai pat jānomaina zāģa ķēde.

PIECAS PAZĪMES PAR NOLIETOJUŠOS ZĀĢA ĶĒDI

1. pazīme

Zāģa ķēdei ir grūtības zāģēt koku. Jāpielieto spēks piespiežot motora bloku.

2. pazīme

Atdalot vai griežot gareniski, t.i. griežot vertikāli caur koka stumbru, zāģa ķēde lielu skaidu vietā izmet smalkas skaidas.

3. pazīme

Neskatoties uz labu ķēdes eļļošanu un pareizu ķēdes spriegojumu, zāģējot rodas dūmi.

4. pazīme

Motorzāģis zāģē vienā virzienā un griezums ir greizs. Tas norāda, ka ķēdes zobi ir nodiluši vienā pusē vai ir nevienāda garuma.

5. pazīme

Motorzāģis grab un lec zāģēšanas laikā. Ir grūti precīzi piesspiest zāģi zāģējamai vietai.

VIDEO INSTRUKCIJA. ĶĒDES UN DZIĻUMA IEROBEŽOTĀJA ASINĀŠANA AR STIHL "DIVI VIENĀ" ŠABLONU 

Mūsu video mēs parādīsim, kā vienlaikus uzasināt STIHL motorzāģa ķēdi un dziļuma mērītāju, izmantojot "divi vienā" šablonu.

Kāds ir dziļuma ierobežotāja attālums?

Dziļuma mērītāja attālums ir attālums starp zoba plāksni un dziļuma mērītāja augšējo malu. Jo lielāks attālums, jo vairāk koksnes katrs zobs izgriež.

Kad zāģa zobi tiek asināti, dziļuma ierobežotāja attālums samazinās. Tas ir tāpēc, ka asināšana saīsina zāģa zobu un padara to gludāku (šaurāku un plakanāku beigās).

Katru reizi, kad zāģa ķēde tiek asināta, ir jāpārbauda un, ja nepieciešams, jāpielāgo dziļuma ierobežotāja attālums, lai zāģēšanas rezultāts būtu pēc iespējas labāks.

KĀ PAŠAM ASINĀT MOTORZĀĢA ĶĒDI AR APAĻVĪLI?

Zāģa ķēdes griešanas zobus var viegli uzasināt ar apaļo vīli.Tomēr jāņem vērā, ka izmantotajam instrumentam ir jābūt piemērotam Jūsu zāģa ķēdei. Ja izmantojat nepareizu vīli, pastāv risks, ka ķēde laika gaitā zaudēs veiktspēju. Noskaidrosim, kā izvēlēties pareizo apaļo vīli. Izvēlamies apaļo vīli atbilstoši ķēdes solim. Atkarībā no ķēdes soļa tiek izvēlēta atbilstoša diametra apaļā vīle.

PAREIZĀS APAĻĀS VĪLES IZVĒLE ĶĒDES ASIŠANAI

Pēc ķēdes soļa motorzāģus var iedalīt lietošanas klasēs. Visu STIHL ķēžu soli var uzzināt ļoti vienkārši: soļa numurs ir norādīts uz dziļuma ierobežotāja. Saskaņā ar to jūs varat viegli atrast vajadzīgā diametra vīli.

Ja nav iespējams nolasīt skaitli uz dziļuma mērītāja, ķēdes soli var noteikt ar ķēdes kontroles šablonu. Izmēriet attālumu no vienas kniedes centra līdz otras kniedes centram (izlaižot vienu starpliku) un daliet rezultātu ar divi. Jūs iegūsit ķēdes soli milimetros. Ķēdes soli mēra collās, tāpēc pārveidojiet rezultātu collās. Viens milimetrs ir vienāds ar 0,039 collām, tāpēc rezultātu reiziniet ar 0,039. Atbilstoši iegūtajam skaitlim STIHL dekodēšanas tabulā varat atrast pareizā diametra failu.

 

DZIĻUMA IEROBEŽOTĀJA MARĶĒJUMS ALTERNATĪVAIS DZIĻUMA IEROBEŽOJUMA MARĶĒJUMS ZĀĢA  ĶĒDES MARĶĒJUMS APAĻĀS VĪLES DIAMETRS
1 1/4 1/4" 4,0 MM
2 325 .325" 4,8  MM
3 3/8 3/8" 5,2  MM
4 404 .404" 5,5  MM
6 P, PM 3/8" Picco 4,0  MM
7   1/4" Picco 3,2  MM

 

LABI ZINĀT

Lūdzu, ņemiet vērā, ka zāģa ķēžu vīlēšanai izmantoto vīļu griezuma struktūra atšķiras no tām, kas tiek izmantotas, piemēram, darbnīcā. Tāpēc tās nav piemērotas zāģa ķēžu asināšanai.

MOTORZĀĢA ĶĒDES ASIŠANAS INSTRUKCIJAS

1. SOLIS. DARBA VIETAS SAGATAVOŠANA UN ĶĒDES TĪRĪŠANA

Izvēloties pareizo apaļo vīli, parūpējieties par savas darba vietas drošību. Papildus pareizajiem instrumentiem pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz vietas. Drošības nolūkos valkājiet cimdus, kas izgatavoti no izturīgiem materiāliem. Notīriet ķēdi un pārbaudiet, vai nav bojājumu. Pēc tam nedaudz pievelciet, tā būs ērtāk asināt zobus. Atzīmē taisnojošo zobu ar marķieri, pēc kura vīlēsi visus pārējos zobus.

Pārliecinieties, vai ķēde vēl nav pilnībā nolietojusies. Ja tā ir nodilusi, iesakām nomainīt visu ķēdi.


2. SOLIS. DARBS AR VĪLI

Ievietojiet vīli, turot ar vienu roku aiz roktura, un ar otru roku bīdiet vīli uz priekšu gar griezējzobu. Sāciet ar taisnotāju. Ievietojiet vīli griešanas zobā tā, lai vīli varētu vadīt gar zobu, izdarot spiedienu no iekšpuses uz ārpusi.

Vienmēr turiet vīli 90 grādu leņķī pret sliedi.Vīle tiek virzīta tikai uz priekšu. Pastāvīgi grieziet vīli, lai novērstu vienpusēju nodilumu.

STIHL zāģu ķēdes parasti tiek asinātas 30 grādu leņķī. Ja tiek izmantots šablons ir viegli orientēties pēc marķējumiem uz tiem, lai nodrošinātu pareizā leņķa saglabāšanu.

Orientējiet vīli tā, lai ceturtā daļa no vīles diametra izvirzītos virs zoba plāksnes. Vīlējiet iztaisnošanas zobu, līdz griešanas mala atkal kļūst asa. Mēs iesakām ķēdi asināt biežāk. Ķēdes asināšana ir svarīga apkopes sastāvdaļa. Biežāks nodilums atvieglo ķēdes apkopi: nav ilgi jāasina, ķēde nodilst mazāk.


3. SOLIS. ASINĀŠANAS REZULTĀTA PĀRBAUDE

Ja uz griešanas malas ir redzami gaismas atspīdumi, griešanas zobi vēl nav pietiekami asi.

Griešanas zobi ir labi uzasināti, ja uz tiem nav gaismas atspulgu

Saskaņojiet visu griešanas zobu garumu vienā pusē. Pagrieziet motorzāģi par 180 grādiem un uzasiniet visus zobus ķēdes otrā pusē. Pārliecinieties, vai visi griešanas zobi ir iztaisnošanas zoba garumā.


4. SOLIS. DZILUMA IEROBEŽOTĀJA REGULĒŠANA

Asinot griešanas zobus, tiek samazināts dziļuma ierobežotāja attālums. Pēc visu griešanas zobu asināšanas pārbaudiet dziļuma ierobežotāja attālumu un, ja nepieciešams, noregulējiet to. Lai pārbaudītu dziļuma mērītāja attālumu, izmantojiet dziļuma ierobežotāja šablonu atbilstoši ķēdes solim.

Novietojiet asināšanas veidni uz griešanas ķēdes. Ja dziļuma ierobežotājs izvirzīts virs veidnes, tas ir jāpielāgo.

Ar plakanu vīli vīlējiet dziļuma atduri horizontāli, lai tā būtu vienā līmenī ar asināšanas šablonu. Griešanas ķēdēm ar kupra piedziņas posmiem kupris nodilst vienlaikus ar dziļuma ierobežotāju. Ja dziļuma ierobežotājs ir pareizajā augstumā, novietojiet dziļuma ierobežotāja plāksni leņķī, kas ir paralēls ķēdes ierobežotāja punktam. Uzmanieties, lai ar plakano vīli nepieskartos tikko uzasinātajam griešanas zobam. Ja dziļuma ierobežotājs ir pārāk zems, motorzāģa atsitiens palielinās.

Asinot ar roku tiek pieļautas daudzas kļūdas, tāpēc iesakām izmantot asināšanas šablonu. Uzmanību! Dziļuma mērītāja atjaunošanai vienmēr izmantojiet tikai plakano vīli, apaļās vīles tam nav piemērotas!

Ar asināšanas šablonu 2-in-1 varat uzasināt zāģa ķēdes zobus un vienlaikus regulēt dziļuma mērītāja augstumu.

MĪKSTS VAI CIETS KOKS? DZIĻUMA IEROBEŽOTĀJA OPTIMĀLAIS IESTATĪJUMS

Dziļuma ierobežotājs ir daļa no griešanas ķēdes griešanas zoba. Tas nosaka, cik dziļi griešanas zobs iekļūst koksnē un cik daudz koksnes tas nogriež. Lai efektīvi grieztu dažāda veida koksni, ir pareizi jāiestata dziļuma ierobežotāja attālums. Noskaidrosim, kam jāpievērš uzmanība, zāģējot dažāda veida koksni.

KĀPĒC NEPIECIEŠAMS REGULĒT DZIĻUMA IEROBEŽOTĀJS UN KOKSNES VEIDS?

Katram koka veidam ir nepieciešami atšķirīgi zāģēšanas iestatījumi. Pareizi iestatot dziļuma ierobežotāju, jūs varat atvieglot savu darbu. Un zāģis darbosies vieglāk. Kopumā mēs iesakām pirms ķēdes iegādes apsvērt, kāda veida koksni plānojat zāģēt visbiežāk.

 

Griežot cietu koku, pretestība ir lielāka nekā griežot mīkstu koku. Tāpēc dziļuma ierobežotāja spraugas nedrīkst būt pārāk lielas. Griežot mīkstu koku (kad koksne nav sasalusi), attālumam jābūt līdz 0,2 mm lielākam. Mērīšanai var izmantot asināšanas šablonu ar lielāku ķēdes soli, lai noteiktu pareizo dziļuma mērītāja attālumu cietkoksnei un skujkoksnei.

Dziļuma ierobežotāja attālums ir jāpielāgo atbilstoši ķēdes solim. Augšējā tabulā parādīts dziļuma ierobežotāja attālums, ja zāģējat cietu koku.

VAIRĀK PADOMU UN TRIKU MOTORZĀĢU ASIŠANAI

  • Vispirms atzīmējiet vienu griešanas zobu ar marķieri. Marķējums ļauj vieglāk kontrolēt, vai nodilums ir vienmērīgs un pareizs. Pēc diviem vai trīs reizēm vīles novilkšanas pārbaudiet rezultātu. Ja ķēdes zobi ir vienmērīgi izlīdzināti, jūs strādājat pareizajā virzienā. Pārliecinieties, ka izmantojat pareizo vīli. Turiet vīli vienmērigā limenī.
  • Neļaujiet zāģa ķēdei pilnībā nodilt. Ja vēlaties, lai zāģa ķēde atkal būtu asa, pietiek ar dažiem vīles vilcieniem.
  • Saskaitiet faila kustības. Vīlējiet katru zobu ar vienādu kustību skaitu. Tas nodrošinās, ka visi griešanas zobi ir vienāda garuma.
  • Ja vienas rindas griešanas zobi ir īsāki par otru, tas nozīmē, ka esat nospiedis vīli vairāk vienā pusē. Izlīdziniet zobu garumu, vienu vai divas reizes pavelkot pa vīles garajiem zobiem.
  • Mēs konsultējam. Ar asināšanas šablonu "divi vienā" varat vienlaikus uzasināt zobus un noregulēt dziļuma ierobežotāju vēlamajā augstumā.

STIHL MOTORZĀĢU LIETOŠANAS INSTRUKCIJA

Šeit varat ērti lejupielādēt STIHL motorzāģa lietošanas pamācību.

MOTORZĀĢU ĶĒDES APKOPE ĪSUMĀ

  • Ar neasu motorzāģa ķēdi ir ne tikai grūtāk strādāt, bet arī to nav droši lietot.

  • Motorzāģa sagatavošana asināšanai nav grūta, jums ir nepieciešami tikai pareizie instrumenti.

  • Motorzāģa zobus var uzasināt ar piemērotu apaļo vīli.

  • Veicot apkopes darbus, piemēram, asināšanu, iesakām izlasīt motorzāģa lietošanas instrukciju.

VAIRĀK PAR MOTORZĀĢIEM