Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

MOTORZĀĢU TĪRĪŠANA UN DETALIZĒTAS INSTRUKCIJAS

Motorzāģim nepieciešama regulāra apkope! Uzziniet, kā tīrīt motorzāģi, veicot dažas vienkāršas darbības.

KĀPĒC JUMS JĀTĪRA MOTORZĀĢIS?

Katru reizi, kad izmantojat motorzāģi, tas ir noslogots. Augu atliekas un sveķi pielīp pie motorzāģa, zāģa ķēde ar laiku atslābst, un putekļi nosēžas uz atsevišķām daļām. Ja netīrumi netiek noņemti, motorzāģa funkcionalitāte samazinās.

MOTORZĀĢA TĪRĪŠANAS INSTRUKCIJAS

Veltiet laiku, lai regulāri tīrītu motorzāģi. Apkopts motorzāģis efektīvi darbosies ilgu laiku. Pievērsiet uzmanību dažām bezvadu, elektrisko un benzīna motorzāģu īpašībām.

Pirms motorzāģa tīrīšanas ir jāveic šādas sagatavošanas darbības:

Drošības pasākumi

Pārliecinieties, vai motorzāģis ir izslēgts un nedarbosies apkopes laikā:

 • Ja jums ir elektriskais motorzāģis, atvienojiet to no kontaktligzdas.
 • Ja jums ir bezvadu motorzāģis, izņemiet akumulatoru un ieslēdziet ķēdes bremzi.
 • Ja jums ir benzīna motorzāģis, izslēdziet dzinēju un ieslēdziet ķēdes bremzi.
 • Valkājiet darba cimdus, kas izgatavoti no izturīga materiāla. Plašāku informāciju par piemērotu aizsargtērpu un drošu motorzāģa lietošanu var atrast lietotāja rokasgrāmatā.

Palīglīdzekļi

Lai uzturētu jūsu piederumus, būs nepieciešami šādi materiāli un instrumenti:

 • birste;
 • mīksta drāna;
 • nedaudz apkopes eļļas;
 • asināšanas veidne;
 • īpašs tīrīšanas līdzeklis vai Multispray

Tīrīšana pēc lietošanas

Notīriet motorzāģa korpusu ar mitru drānu. Ja ierīce darbojas ar akumulatoru, papildus notīriet akumulatoru un tā nodalījumu ar mitru drānu. Elektriskos kontaktus var lieliski notīrīt ar otu.


 

Regulāra tīrīšana palīdz novērst sliedes un ķēdes nodilumu. Izjauciet griešanas ķēdi un sliedi. Izmantojiet asināšanas šablonu, lai noņemtu eļļas un netīrumu atlikumus no eļļas izplūdes kanāla, eļļas ieplūdes atveres un rievas. Augstas kvalitātes sveķu šķīdinātājs arī šajā gadījumā lieliski darbojas. Iegūtos nelīdzenumus varat noņemt ar plakanu vīli vai griešanas jostas taisnotāju.

Lai nodrošinātu optimālu vispusīgu aizsardzību, mēs iesakām ilgāku laiku izmantot īpašu STIHL tīrīšanas līdzekli. Pēc tīrīšanas apsmidziniet griešanas piederumus ar apkopes eļļu.

Šajā video mēs demonstrējam precīzas darbības:

Uzstādiet atpakaļ tīros un sausos griešanas piederumus uz motorzāģa un uzlieciet ķēdes rata pārsegu uz motorzāģa.

STIHL profesionāļu padomi.

Ja jums ir gaisa kompresors, varat to izmantot, lai noņemtu pat vismazākās netīrumu daļiņas. Vienmēr glabājiet motorzāģi ar asmens aizsargu sausā vietā līdz nākamajai izmantošanai.

PĒC ILGAKA PĀRTRAUKUMA

Ik pa laikam, īpaši pirms ilgāka pārtraukuma (apmēram trīs mēneši), motorzāģis ir rūpīgi jāiztīra. Pirmie soļi bezvadu, elektrisko un benzīna motorzāģu tīrīšanai ir vienādi:

Griešanas piederumu tīrīšana un asināšana

Noņemiet sliedi un ķēdi no korpusa. Notīriet, kā aprakstīts iepriekš. Pārbaudiet abu daļu stāvokli. Vai priekšzobi ir jāuzasina? Vai sliedei ir asas malas? Ja tā, uzmanīgi noņemiet tos ar plakanu vīli vai taisnotāju.

Vērtīgākus padomus varat atrast mūsu soli pa solim motorzāģa asināšanas padomos, vai arī varat uzticēt savu zāģa ķēdi profesionāli uzasināt kādam no mūsu kvalificētajiem specializētajiem dīleriem.

Pēc sliedes un ķēdes tīrīšanas apsmidziniet tos ar apkopes eļļu un uzglabājiet atsevišķi no korpusa komplektā iekļautajā aizsargā.

DUBULTĀ EFEKTA APRŪPE

STIHL sveķu šķīdinātājs ir ideāls risinājums, lai noņemtu noturīgus netīrumus un vienlaikus nodrošinātu optimālu aizsardzību pret rūsu.

Korpusa tīrīšana

No korpusa noņemiet putekļus un zāģu skaidas. Notīriet zonu ap ķēdes ratu (skatīt iepriekš). Pārbaudiet, vai dzesēšanas atveres ir tīras, un notīriet tās ar suku vai izpūtiet ar gaisa kompresoru.

Smēreļļas tvertnes uzpildīšana

Vai ir pienācis laiks iztīrīt eļļas tvertni? To var izdarīt pats vai apmeklēt STIHL specializēto dīleri. Tīrīšanas laikā varat arī pamanīt bojājumus. Šādā gadījumā mēs iesakām sazināties ar STIHL specializēto izplatītāju, lai veiktu apkopes un remontdarbus. Ja izmantojat bioloģisko ķēdes smēreļļu, piepildiet eļļas tvertni līdz pilnai un turiet to pilnu.

Eļļas kanālu tīrīšana

Pārbaudiet eļļas līmeni tvertnē. Strādājot ar motorzāģi, eļļas līmenis parasti pazeminās. Ja tas tā nav, iespējams, smēreļļas padeves sistēmā ir kļūme. Lai to noņemtu, iztīriet motorzāģa eļļas caurules vai sazinieties ar kādu no mūsu specializētajiem dīleriem.

BENZĪNA UN AKUMULATORA MOTORZĀĢU RAKSTUROJUMS

Papildus iepriekš minētajām darbībām bezvadu un benzīna motorzāģiem ir jāveic šādi tīrīšanas pasākumi.

AKUMULATORA MOTORZĀĢA TĪRĪŠANA

Ar akumulatoru darbināmu ierīču gadījumā ir svarīgi pareizi uzglabāt akumulatoru:

 • Notīriet akumulatoru ar mitru drānu.

 • Turiet to uzlādētu, līdz iedegas divas gaismas diodes. Tas novērsīs pilnīgu izlādi, kas pretējā gadījumā negatīvi ietekmētu akumulatora funkcionalitāti un kalpošanas laiku.

 • Turiet akumulatoru atsevišķi no ķēdes zāģa un lādētāja.

 • Notīriet arī lādētāju ar mitru drānu. Ja nepieciešams, notīriet elektriskos kontaktus ar suku.

BENZĪNA MOTORZĀĢA TĪRĪŠANA

Benzīna motorzāģa tīrīšana prasa ilgāku laiku. Turklāt pievērsiet uzmanību šādām detaļām:

 • Tvertnes iztukšošana

Iztukšojiet motorzāģa degvielas tvertni labi vēdināmā vietā. Atlikumi ir jāiznīcina videi draudzīgā veidā, izmantojot specializētus utilizācijas uzņēmumus.

 • Karburators tukšgaitā

Iztukšojiet degvielas tvertni un ieslēdziet ierīci. Ļaujiet motorzāģim īsu laiku darboties, līdz degvielas tvertne ir tukša un motorzāģis darbosies tukšgaitā. Tas novērsīs membrānas pielipšanu karburatorā. Rūpīgai tīrīšanai iesakām sazināties ar STIHL specializēto dīleri.

 • Pārbaudiet aizdedzes sveces un dzesēšanas gaisa ieplūdes atveres. Ja nepieciešams, notīriet tos.

 • Gaisa filtru tīrīšana

Lai nodrošinātu, ka jūsu zāģa veiktspēja laika gaitā nesamazinās, regulāri tīriet gaisa filtru. Iepriekš izņemiet to no korpusa un "izkratiet".

Nākamajā videoklipā mēs parādīsim, kā rūpīgi iztīrīt motorzāģa HD2 filtru:

Lai jūs neaizmirstu par visiem nepieciešamajiem tīrīšanas līdzekļiem, esam tos uzskaitījuši tabulā. Tie ir parādīti kopā ar citiem detalizētākiem atsevišķu darbību aprakstiem jūsu ierīces lietotāja rokasgrāmatā.

MOTORZĀĢU TĪRĪŠANA ĪSUMĀ

 • Regulāra apkope nodrošinās jūsu motorzāģa nevainojamu darbību

 • Strādājiet tikai tad, ja valkājat atbilstošus aizsardzības līdzekļus.

 • Tīriet ierīci katru reizi pēc darba pabeigšanas. Pirms ziemas iesakām veikt papildu rūpīgu tīrīšanu.

Pievērsiet uzmanību akumulatora un benzīna motorzāģu tīrīšanas funkcijām.

VAIRĀK PAR MOTORZĀĢIEM