Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

JUMTA NOTEKAS TĪRĪŠANA: PAMĀCĪBA, PĒC KURAS VISS DARBOJAS

Mēs Jums parādīsim, kā bez problēmām veikt jumta notekas tīrīšanu, lai lietus ūdens var nevainojami noplūst.

KAM KALPO JUMTA NOTEKA?

Jumta noteka novada ūdeni no jumta un tā pasargā mājas sienas un pamatus no ūdens bojājumiem. Regulāra jumta noteku tīrīšana ir svarīga, lai nodrošinātu nevainojamu jumta noteku funkcionēšanu. Visbeidzot uz jumta sakrājas daudz kas: lapas, sūnas, zari, pat putnu ligzdas no jumta nonāk lietus notekā, tā tiek nosprostota un pārplūst.

KĀPĒC IR SVARĪGI TĪRĪT JUMTA NOTEKU?

Ja jumta noteka netiek tīrīta, ar dažādiem materiāliem piepildītā jumta noteka vairs nespēj optimāli uzņemt lietus ūdeni. Ja jumta noteka ir nosprostota, sekas nevajadzētu novērtēt par zemu: sliktākajā gadījumā lietus ūdens, pārplūstot un nekontrolēti līstot no jumta, var sabojāt fasādi un apmetumu.

Aukstākos laikapstākļos turklāt veidojas lāstekas, kas nokarājas no lietus notekas un var kļūt par bīstamām lāstekām. Vislabāk ir uzturēt savas jumta notekas tīras un negaidīt, līdz jumta notekas tīrīšana ir nepieciešama. Starp citu: ikviena jumta ūdens novadīšanas sistēma sastāv no lietus notekas un notekcaurules – abas regulāri jāpārbauda un jāiztīra.

JUMTA NOTEKAS TĪRĪŠANA – PAMĀCĪBA

Ir dažādas iespējas, kā iztīrīt nosprostotu lietus noteku – ar pareizo instrumentu ikviena jumta notekas tīrīšana ir kā bērnu spēle. Mēs Jums parādīsim, kā iztīrīt savu jumta noteku, un instrumentu, kas tam nepieciešams. Starp citu: ja vēlaties tīrīt vara jumta noteku, materiāla mīkstuma dēļ Jums jārīkojas īpaši uzmanīgi.

STIHL profesionālais padoms: jumta notekas jātīra regulāri, vismaz reizi gadā. Tam vislabāk piemērots ir vēls rudens, kad no kokiem ir nobirušas visas lapas.

JUMTA NOTEKAS TĪRĪŠANA AR LAPU PŪTĒJU

Tīrīt jumta noteku no lejas bez kāpnēm – ar pārdomātu tīrīšanas komplektu tā nav problēma. STIHL jumta noteku tīrīšanas komplekts ir modulāra cauruļu sistēma, ko var kombinēt ar dažādiem STIHL lapu pūtējiem. Komplekta salikšana ir ļoti vienkārša, maksimālais garums ir aptuveni 3 metri. Komplekta galā ir izliekts caurules posms, ar kuru var izpūst un iztīrīt jumta noteku, atrodoties uz zemes.

Šis jumta noteku tīrīšanas veids ir īpaši piemērots, ja jumta noteka, kā arī tajā iespējami esošie svešķermeņi ir sausi un var tikt izpūsti ar lapu pūtēju. Jumta noteku tīrīšanas komplektu var kombinēt ar STIHL lapu pūtējiem BG 45 un BG 66, BG 55/SH 55, BG 56/SH 56, BG 85/SH 85 un BG 86/SH 86, kā arī BGE 71/SHE 71 un BGE 81/SHE 81.

NOTEKCAURULES TĪRĪŠANA

Kad jumta notekas tīrīšana ir pabeigta, otrajā solī jāiztīra arī notekcaurule. STIHL tam piedāvā divus cauruļu tīrīšanas komplektus, ko Jūs varat ērti izmantot kā piederumus savam augstspiediena tīrītājam. Kā veikt notekcaurules tīrīšanu, mēs Jums parādīsim mūsu padomu krātuvē.

KOPSAVILKUMS: JUMTA NOTEKAS TĪRĪŠANA

  • Lai nodrošinātu jumta notekas funkcionēšanu, to būtu jātīra vismaz reizi gadā.

  • Notekcauruli vislabāk tīrīt, kad rudens tuvojas beigām un koki ir nometuši lapas.

  • Pēc jumta notekas tīrīšanas jāiztīra arī notekcauruli.

Vairāk par dārza tetritoriju tīrīšanu