Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

KOKA TERASES TĪRĪŠANA: PAVASARA TĪRĪŠANA ĀRĀ

Ja terasi ietekmējuši laikapstākļi, mēs Jums parādīsim, kā ar vienkāršiem līdzekļiem notīrīt savu koka terasi.KĀ PAREIZI TĪRĪT KOKA TERASI

Pēc pāris mēnešiem terases koks netīrumu dēļ ir mainījis krāsu un izskatās nepievilcīgi. Īpaši ēnainās vietās veidojas zaļš apsūnojums, ko jānoņem. To var ātri paveikt ar vienkāršiem līdzekļiem. Un, ja Jums ir augstspiediena tīrītājs, izmantojot pareizo uzgali, Jūs varat maigi, ātri un efektīvi nodrošināt tīrību. Mēs parādīsim, kā:

PAREIZAIS APRĪKOJUMS JŪSU KOKA TERASES TĪRĪŠANAI

Principā koka terasi būtu regulāri jātīra ar slotu, lai novērstu noturīgus netīrumus. Plašajai pavasara tīrīšanai labi piemērotas ir slotas un skruberi. Arī augstspiediena tīrītājs ar mazgāšanas birstes uzgali ļoti labi palīdz koka terašu tīrīšanā.

TERASES KOKS NOSAKA TĪRĪŠANAS VEIDU

Kopumā darbojas sekojošais: nekad netīriet koka terases ar tiešu augstspiediena tīrītāja strūklu. Pastāv risks, ka ierīces spiediens izskalos koka līmi un koks ātrāk tiks sabojāts. Vislabāk iepriekš noskaidrojiet, no kāda koka ir izgatavota Jūsu terases grīda, un, pamatojoties uz izturības klasi, izlemiet, kā vislabāk tīrīt terases grīdu:

  • 1. un 2. klase, piem., tropu kokmateriāli kā Bangkirai un tīkkoks, kā arī robīnija vai ozols: šī koksne ir ļoti izturīga, robusta un nodilumizturīga. To var tīrīt ar mazgāšanas suku.

  • 3. un 4. klase, piem., dižskābardis, egle vai priede: šī koksnes klase ir nedaudz mazāk izturīga un labāk būtu tīrāma manuāli ar slotu un suku. Tālāk atradīsiet mājsaimniecības padomus.

KOKA TERASES TĪRĪŠANA AR AUGSTSPIEDIENA TĪRĪTĀJU

Ja Jūsu koka terase ir piemērota darbam ar augstspiediena tīrītāju un mazgāšanas suku, varat ķerties pie darba. Uzlieciet uzgali un noregulējiet ūdens spiedienu uz zemu pakāpi. Pārāk augsts ūdens spiediens var sabojāt koksnes virsmu. Tādējādi terases koksne var kļūt trausla vai pat ieplīst.

Veicot tīrīšanu, pievērsiet uzmanību tam, lai visa virsma tiktu notīrīta vienmērīgi. Tādējādi Jūs garantēsiet notīrītās virsmas vienmērīgu krāsas toni.

Cietām un neapstrādātām koka virsmām mēs iesakām Jums mūsu STIHL akmens un fasādes tīrīšanas līdzekli CS 100. Ar to droši notīrīsiet noturīgus zaļos nosēdumus.

SAIMNIECĪBAS LĪDZEKĻI KOKA TERASEI

Ja Jums nav augstspiediena tīrītāja vai Jūsu koka terase nav piemērota darbam ar to, varat izmantot vienkāršus saimniecības līdzekļus. Videi draudzīgs un lēts variants ir, piemēram, darbs ar sodu (nātrija karbonātu), vai pavisam klasiski ar zaļajām ziepēm. 

SPĒCĪGA KOMBINĀCIJA: SODA UN CIETE

Tīrīšanas pastas ar sodu pagatavošanai nevajag daudz. Vispirms 500 ml remdena ūdens samaisa ar 2 – 3 ēdamkarotēm cietes. Maisiet tik ilgi, līdz maisījums ir bez kunkuļiem. Tad maisījumu lej katliņā ar 5 l remdena ūdens. Pievieno 100 g sodas (nātrija karbonāta) un visu uzvāra, līdz šķidrums uzbriest. Ar šo pastu tagad varat vienkārši un saudzīgi notīrīt koka terasi.

Lai notīrītu koka terasi, uzklājiet pastu uz koka grīdas un izsmērējiet ar skruberi. Pastai jāiedarbojas pāris stundas.

Visbeidzot noņemiet sodas pastu no koka terases, nomazgājot to ar ūdeni.

KOKA TERASES TĪRĪŠANA AR ZAĻAJĀM ZIEPĒM

Arī ziepes ir piemērotas koka terašu tīrīšanai. Priekšroka noteikti dodama videi draudzīgiem produktiem. Pievērsiet uzmanību tam, lai Jūsu dārzā nenonāk pārāk daudz notekūdeņu.

Varat uzklāt zaļās ziepes neatšķaidītā veidā un ierīvēt ar suku. Ar nedaudz pacietības Jūsu koka terase kļūs atkal tīra līdz pēdējam salaidumam. Visbeidzot visu nomazgājiet. Tam savukārt būs piemērota dārza šļūtene vai, ja tāda nav pieejama, lejkanna.

ETIĶIM UZ JŪSU KOKA TERASES NAV KO DARĪT

Visi skābi saturošie tīrīšanas līdzekļi (ieskaitot etiķi) nedara neko labu Jūsu koka terases grīdai. Mēs iesakām atteikties no tiem, lai ilgstoši varētu priecāties par savu terasi.

CITI PADOMI KOKA TERASES KOPŠANAI

Notīrot Jūsu koka terases virsmu, Jūs jau esat kaut ko paveikuši, bet darbs vēl nav galā. Ja vēlaties būt perfekti, var iet dziļāk.

SATĪRIET ZEM TERASES

Prom no acīm, prom no prāta: diemžēl, tas attiecas arī uz koka terasi. Tas, kas iekrīt starp vai zem grīdas dēļiem, tiek aizmirsts – līdz sāk nepatīkami smakot. Ja vēlaties to novērst, ieskatieties zem koka terases. Regulāri iztīriet zonu starp pamatiem un terasi no lapām un citiem netīrumiem, piemēram, ar smalcinātāju vai pūtēju. Tā Jūs novērsīsiet to, ka terase no apakšas satrūdēs un piesaistīs sēnītes un kaitēkļus.

KOKA TERASES EĻĻOŠANA

Kā pēdējo soli pēc tīrīšanas iesakām apstrādāt koksni ar eļļu vai lazūru. Tā Jūs garantēsiet pareizu koksnes aizsardzību.

Lai to izdarītu, pēc tīrīšanas nogaidiet aptuveni 24 stundas. Ja koksne vēl ir mitra, Jūs varat mitrumu ieslēgt materiālā, kas ilgtermiņā izraisīs trūdēšanu.

Eļļa vai lazūra ne tikai kops koksni, bet arī vizuāli Jūsu terase atkal būs gatava jaunajai dārza sezonai.

KOPSAVILKUMS: KOKA TERASES TĪRĪŠANA

  • Pavasarī vajadzētu notīrīt savu koka terasi, jo ziema ir atstājusi pēdas.

  • Sagatavojiet koka terasi, atbrīvojot to un noslaukot.

  • Darbs ar augstspiediena tīrītāju ir vienkāršs un saudzīgs, ja terases koks tam ir piemērots un tiek izmantota mazgāšanas suka.

  • Var izmantot arī tādus saimniecības līdzekļus kā sodu vai ziepes.

  • Etiķis kaitē koksnei, un to nevajadzētu izmantot.

  • Pēc tīrīšanas koka terasi vajadzētu ieeļļot.

Vairāk par dārza teritorijas tīrīšanu