ZĀĻU PĻĀVĒJA SAGATAVOŠANA ZIEMOŠANAI. SAGATAVOJIET ZĀLES PĻĀVĒJU ZIEMAS BRĪVDIENĀM

Pirms aukstās sezonas sākuma sagatavojiet ierīci ziemai. Uzzināsim svarīgāko informāciju par zāles pļāvēja sagatavošanu ziemai.

MAZI UZTURĒŠANAS DARBI - LIELI REZULTĀTI. ŠĀDI IESPĒJAMS SAGATAVOT BENZINA ZĀLES PĻĀVĒJU ZIEMAI

Tiklīdz jūsu zāliens sezonas beigās nokalst, arī zāles pļāvējiem ir paredzēts ilgāks ziemas pārtraukums. Tomēr tam vajadzētu pienācīgi sagatavoties, jo pretējā gadījumā sakrājušies netīrumi un degvielas atliekas var sabojāt zāles pļāvēju. Sagatavojiet zāles pļāvēju pirms ziemas. Neliela apkope, kas veikta rudenī, nodrošina, ka jūsu ierīce pēc ziemas ir atkal izcilā formā un gatava nākamajai vasaras sezonai.

Esam apkopojuši svarīgākos padomus un parādījuši, kā ātri sagatavot savu zāles pļāvēju ziemai.

Jūsu drošībai: pirms jebkādu darbu veikšanas ar benzīna dzinēju, vispirms atvienojiet aizdedzes sveces vadu. Ja jums ir elektriskais zāles pļāvējs, atvienojiet strāvas vadu un izņemiet akumulatoru no bezvadu zāles pļāvēja.

PADOMI BENZĪNA UN ELEKTRISKo ZĀLES PĻĀVĒJU IEZIEMOŠANAI


KĀ TĪRĪT ZĀLES PĻĀVĒJU?

Lai sagatavotu zāles pļāvēju ziemai, rūpīgi notīriet to pēc pēdējās lietošanas reizes. Zāles atlikumus, kas pielipuši pie pļaušanas korpusa, var noņemt ar koka vai plastmasas lāpstiņu. Uz dzesēšanas plāksnēm nedrīkst būt netīrumi izplūdes gāzu zonā.
Labākais veids, kā tīrīt ierīci, ir ar pirsti un ūdeni. Ja zāles pļāvējs ir ļoti netīrs, var izmantot arī dārza šļūteni. Esiet uzmanīgi, jūs vēlaties ieziemot savu zāles pļāvēju, nevis to sabojāt. Tāpēc nevērsiet lielas ūdens strūklas pret gultņiem, blīvēm vai dzinēja daļām. Ja vēlaties noņemt netīrumus no zāles pļāvēja korpusa apakšas, jums tas ir nedaudz jāpagriež, lai aizdedzes sveces paceltos uz augšu. Ja pļāvējs ir sagāzts uz vienu pusi, eļļa var iekļūt gaisa filtrā vai izplūdes caurulē, radot nopietnus bojājumus.

KUSTĪGO DAĻU EĻĻOŠANA

Rūpīgi ieeļļojiet un ieziediet visas kustīgās daļas ar eļļu. Jūsu zāles pļāvējs pateiksies par to nākamajā sezonā.


ASMEŅU PĀRBAUDE

Zāles pļāvēja sagatavošana ziemai nozīmē arī rūpīgu tā asmeņu apskati. Tiem jābūt kārtīgiem un gataviem pavasarim. Ja pamanāt plīsumus vai plaisas, nekavējoties nomainiet asmeni pie STIHL specializētā tirgotāja. Vienmēr iesakām ik pēc 25 darba stundām asmeni inoņemt un uzasināt vai nodot speciālistam asināšanai un balansēšanai, tā  pļaušanas veiktspēja vienmēr būs optimāla.


SVEČU NOŅEMŠANA

Izņemiet aizdedzes sveci un caur aizdedzes sveces atveri iekšdedzes dzinējā ielejiet apmēram 3 kubikcentimetrus motoreļļas. Visbeidzot, vairākas reizes pagrieziet motoru, aizdedzes svecei nevelkot startera virvi.


PAREIZA PĻĀVĒJA IEZIEMOŠANA

Pēc visu apkopes darbu pabeigšanas zāles pļāvēju varat droši noglabāt uz ziemas periodu. Tagad tam vienkārši ir vajadzīga laba vieta, kur to uzglabāt. Vislabāk ierīci novietot labi nosegtā, sausā, no putekļiem brīvā vietā. Turiet zāles pļāvēju tā parastajā stāvoklī.


JĀ, BENZINĀ PĻĀVĒJI LABI PĀRVAR ZIEMAS

NEATSTĀJIET DEGVIELU BĀKĀ

Iztukšojiet degvielas tvertni, jo ziemā uzglabātais benzīns zaudē savas īpašības. Ja aukstajā sezonā atstājat tvertnē degvielu, pavasarī var rasties problēmas ar zāles pļāvēja iedarbināšanu. Ja pēc pēdējās pļaušanas tvertnē ir palicis nedaudz degvielas, iesakām ļaut pļāvējam darboties tukšgaitā, līdz dzinējs pats apstājas.

EĻĻAS LĪMEŅA KONTROLE

Lai jūsu benzīna zāles pļāvējs būtu gatavs ziemai, arī eļļas līmenim jābūt pareizam. Jūsu ierīcei vienmēr jābūt labā stāvoklī, pat ziemā. Ja eļļa jāmaina sezonas beigās, tas jādara nekavējoties, neatliekot to uz nākamo sezonu. Jūsu STIHL specializētais tirgotājs ar prieku jums palīdzēs. Taču, ja vēlaties eļļu nomainīt pats, ievērojiet lietotāja rokasgrāmatā esošas instrukcijas. Izmantojiet ieteicamo zīmolu eļļu.

AKUMULATORA ZĀLES PĻĀVĒJA SAGATAVOŠANA ZIEMAI

Daudzos aspektos ar akumulatoru darbināms zāles pļāvējs ir jāsagatavo ziemai līdzīgi kā zāles pļāvēji ar iekšdedzes dzinēju vai elektriskie zāles pļāvēji. Izmantojot bezvadu zāles pļāvēju, rūpīgi jāiztīra iekārta un pēc tam jāieeļļo kustīgās daļas. Tomēr pirms tīrīšanas izņemiet akumulatoru no bezvadu zāles pļāvēja un aplīmējiet kontaktus. Akumulatoriem ir jābūt aptuveni 40–60% uzlādētiem, kad tie ir izņemti no bezvadu zāles pļāvēja un tie ir jāuzglabā 10-15 grādu temperatūrā sausā telpā. Šādi uzglabātas baterijas paliks neskartas, saglabās savu kapacitāti un atkal būs gatavas nākamajai sezonai. Ja akumulatora zāles pļāvējam ir ievietotas baterijas, visa ierīce ir jāsagatavo ziemai. Šajā gadījumā viss zāles pļāvējs jāuzglabā siltā un sausā vietā.

ZĀLES PĻĀVĒJA SAGATAVOŠANA ZIEMAI ĪSUMĀ

  • Pareizi notīriet zāles pļāvēju.

  • Pārbaudiet pļausānas asmeni.

  • Uzglabāt sausā vietā.

  • Neatstājiet degvielu tvertnē.

  • Pārbaudiet eļļas līmeni.

  • Akumulatora zāles pļāvēju uzglabāšana: izņemiet akumulatorus un uzglabājiet tos sausā un siltā vietā.

Vairāk par zāles pļāvējiem