ZĀLES PĻĀVĒJA TĪRĪŠANAS INSTRUKCIJA

Sezonas laikā zāle aug ātri, tāpēc zāles pļāvējs vienmēr ir noslogots. Mēs uzzināsim, kā tīrīt savu zāles pļāvēju, lai tas kalpotu daudzus gadus.

ZĀLES PĻĀVĒJI – JAUDĪGAS IERĪCES

No zāles pļāvēja mēs sagaidām daudz. Zāliens tiek pļauts no pavasara līdz rudenim, un pļāvējs bieži tiek izmantots dažas stundas vienlaikus. Pļaušanas laikā netīrumi un augu atliekas nosēžas uz korpusa un pielīp pie zāles pļāvēja asmens. Lai nodrošinātu labus pļaušanas rezultātus, iesakām tīrīt zāles pļāvēju pēc katras lietošanas reizes. Tāpat vienmēr ieplānojiet regulāru apkopi.

DROŠA ZĀLES PĻĀVĒJA TĪRĪŠANA

Vienmēr notīriet zāles pļāvēju ievērojot piesardzību. Tīrīšanas laikā vienmēr valkājiet izturīgus cimdus. Tīrot zāles pļāvēja asmeni, ir īpaši svarīgi valkāt pret griezumiem izturīgus cimdus.

ZĀLES PĻĀVĒJA TĪRĪŠANA: SOLI PA SOLIM

Jūs varat ļoti ātri notīrīt zāles pļāvēju pēc darba. Noskaidrosim, kā to izdarīt un kas nepieciešams tīrīšanai. Kad zāliens nopļauts un augu atliekas sakrautas kompostā, pienācis laiks tīrīt zāles pļāvēju.

Jums būs nepieciešams:

  • izturīgi cimdi;

  • koka vai silikona lāpstiņas;

  • slota/birste;

  • kad netīrumi ir veci - speciāls tīrīšanas līdzeklis, piemēram, STIHL "Multiclean".


Pirms tīrīšanas vienmēr pārliecinieties, vai zāles pļāvējs ir izslēgts un atvienots no elektrotīkla. Izņemiet aizdedzes sveci no benzīna zāles pļāvēja, atvienojiet elektrisko zāles pļāvēju no strāvas avota un izņemiet akumulatoru no akumulatora zāles pļāvēja. Ir svarīgi, lai zāles pļāvējs neieslēgtos nejauši. 

Izņemiet zāles savākšanas maisu un notīriet to ar suku. Zāles pļāvēja korpusu var tīrīt arī ar suku. Ja zāles pļāvējs ir ļoti netīrs, varat to noslaucīt ar mitru drānu. Tīrīšana ar dārza šļūteni ir ieteicama tikai ar zemu spiedienu. Augstspiediena mazgātājs nav piemērots zāles pļāvēja tīrīšanai.

Nākamais solis ir zāles pļāvēja novietošana tīrīšanas pozīcijā, kas aprakstīta zāles pļāvēja lietošanas pamācībā. Ja jums ir benzīna zāles pļāvējs, pārliecinieties, vai aizdedzes svece ir vērsta uz augšu. Ja aizdedzes svece ir vērsta uz leju, eļļa var izplūst, izraisot dzinēja un karburatora bojājumus.

Notīriet zāles pļāvēja apakšpusi ar špakteļlāpstiņu un slotu. Lāpstiņa palīdz noņemt rupjas un lielākas augu atliekas. Vienkāršāk un labāk ir notīrīt apakšu uzreiz pēc darba, kad netīrumi un augu atliekas vēl nav nožuvušas. Tas atvieglos to noņemšanu. Izmantojiet arī koka lāpstiņu vai slotu, lai rūpīgi noņemtu visus netīrumus no zāles pļāvēja asmens. Ja nepieciešams un ja netīrumus ir grūti noņemt, varat izmantot arī speciālu tīrīšanas līdzekli.

Tīrs zāles pļāvējs ir gatavs nākamajam darbam. Rūpīga tīrīšana un kopšana ir nepieciešama pēc 25 darba stundām un/vai pirms nolikšanas ziemai. Mēs esam apkopojuši, kā tas darbojas, un tālāk sniedzam padomus.

APKOPE. INTENSĪVĀ TĪRĪŠANA

Pēc aptuveni 25 darba stundām zāles pļāvējs ir rūpīgi jāiztīra.

Atkarībā no veicamā darba un tā intensitātes tīrīšana var būt nepieciešama agrāk. Svarīgi: Regulāra tīrīšana atvieglo apkopi, un regulāra apkope pagarina jūsu zāles pļāvēja kalpošanas laiku.


ZĀLES PĻĀVĒJA ASMEŅA TĪRĪŠANA

Pļaušanas asmeņi, atkarībā no lietošanas veida, ilgtermiņā nolietojas. Tāpēc rūpīgas tīrīšanas laikā rūpīgi apskatiet pļāvēja asmeni. Pārbaudiet, vai tam nav plaisu vai nodiluma. Lietotāja rokasgrāmatā ir norādīts naža nodiluma ierobežojums. Nomainiet nazi vēlākais, kad tas ir sasniegts. Noņemiet detaļu saskaņā ar norādījumiem lietošanas pamācībā un nogādājiet to STIHL specializētajam tirgotājam uz pārbaudi, tur nazi profesionāli uzasinās un līdzsvaros. Nazis parasti tiek lietots vairākus gadus, un regulāra asināšana un balansēšana pagarina tā kalpošanas laiku. Asmens nolietojas, un tas ir regulāri jāmaina. Tā nomaiņu varat uzticēt STIHL specializētajam tirgotajam.

ZĀLES SAVĀKŠANAS KASTU TĪRĪSĀNA

Zāles savākšanas kastes apkope acīmredzami ietekmē zāles pļāvēja pļaušanas kvalitāti. Izņemiet zāles savākšanas kasti un noskalojiet ar vienkāršu dārza šļūteni. Ir svarīgi, lai tajā nebūtu iestrēgušu netīrumu un augu atlieku, kas ziemā sapelē vai izžūst. Ja kaste/maiss ir stipri netīrs, palīdz īpašs tīrīšanas līdzeklis, piemēram, STIHL Multiclean. Mēs iesakām izmēģināt mūsu tīrīšanas un apkopes komplektu iMOW® robotizētajiem zāles pļāvējiem un STIHL zāles pļāvējiem.

GAISA FILTRA TĪRĪŠANA

Gaisa filtri attīra gaisu, kas izplūst no karburatora, tāpēc tas laika gaitā kļūst netīrs. Gaisa filtrs ik pa laikam jātīra ar suku. Īpaši efektīvi filtru var tīrīt ar saspiestu gaisu. Ja gaisa filtrs joprojām ir netīrs un mainījis krāsu pat pēc tīrīšanas, tas ir jānomaina. Tas ir vienīgais veids, kā garantēt labu sniegumu ilgtermiņā.

AIZDEDZES SVECES PĀRBAUDE

Aizdedzes sveci var viegli notīrīt ar drānu. Vai ir nolietojuma pazīmes vai joprojām ir problēmas ar iedarbināšanu? Tad ir pienācis laiks nomainīt aizdedzes sveci pret jaunu. Sveci parasti nomaina ik pēc trim gadiem. No otras puses, tas ir atkarīgs arī no zāles pļāvēja lietošanas biežuma un intensitātes.


ZĀĻU PĻĀVĒJA SAGATAVOŠANA ZIEMOŠANAI

Pamata apkopes darbi bieži tiek veikti pirms zāles pļāvēja sagatavošanas ziemas uzglabāšanai. Mūsu detalizētajā rakstā mēs esam apkopojuši informāciju par to, kā sagatavot zāles pļāvēju ziemai.

DAŽĀDU ZĀLES PĻĀVĒJU VEIDU RAKSTUROJUMS

BENZĪNA ZĀLES PĻĀVĒJA
TĪRĪŠANA

Iekšdedzes dzinējs izraisa netīrumu uzkrāšanos gaisa filtrā un aizdedzes svecēs. Benzīna ierīcem nepieciešama lielāka apkope nekā cita veida zāles pļāvējiem.

ELEKTRISKĀ ZĀLES PĻĀVĒJA
TĪRĪŠANA 

Elektrisko zāles pļāvēju vislabāk tīrīt sausā veidā. Ja tīrīšanas laikā izmantojat pārāk daudz ūdens, mitrums var iekļūt elektromotorā un to sabojāt.

BEZVADU ZĀLES PĻĀVĒJA
TĪRĪŠANA

Izmantojot ar akumulatoru darbināmu zāles pļāvēju, jums ir jārūpējas arī par akumulatoru. Pievērsiet uzmanību pareizai uzglabāšanai. Vienmēr uzglabāt sausā un vēsā vietā, bet ne zemāk par 0°C.

 

ZĀLES PĻĀVĒJA TĪRĪŠANA ĪSUMĀ

  • Pēc katras lietošanas reizes rūpīgi notīriet iekārtu ar bērza slotu un špakteļlāpstiņu, lai noņemtu augu atliekas.

  • Detalizētāka pārbaude tiek veikta ik pēc 25 darba stundām. Rūpīgi notīriet zāles pļāvēju un pārbaudiet asmeņu stāvokli. Pārbaudiet, vai asmens nav ieplaisājis vai nav mainījies kāds cits materiāls?

  • Regulāri jātīra un jāpārbauda arī zāles pļāvēja gaisa filtrs un aizdedzes svece.

  • Pirms zāles pļāvēja uzglabāšanas ziemai tas ir jāsagatavo. Rūpīgi notīriet zāles pļāvēju un veiciet visu nepieciešamo apkopi.

Vairāk par zāles pļāvējiem