ZOBU PĒC ZOBA: KĀ UZASINĀT SAVAS DZĪVŽOGU ŠĶĒRES


Sveķi un resni zari ar laiku notrulina griezējinstrumentus. Mēs Jums parādīsim, kā vienkārši un ātri uzasināt savas dzīvžogu šķēres.

DZĪVŽOGU ŠĶĒRES NEGRIEŽ: KĀDS IR IEMESLS?

Jūsu dzīvžogu šķēres vairs negriež kā ierasts? Bieži vien iemesls ir tas, ka Jūsu ierīces asmeņi pēc biežas lietošanas ir notrulinājušies un ir atkal jāuzasina. Taču ir vēl arī citi iemesli.

Pēc šīm pazīmēm Jūs pavisam vienkārši atpazīsiet iespējamo iemeslu:

Zari tiek bieži iespiesti

Ja zari griežot paliek iespiesti starp asmeņiem, bloķē tos un tādējādi netiek nogriezti, pie vainas ir tas, ka dzīvžogu šķēru augšējais un apakšējais asmens ir attālinājušies viens no otra. Tas ir tāpēc, ka asmeņu distanceri ar laiku nodilst. Šajā gadījumā var palīdzēt Jūsu tirgotājs un bez problēmām nomainīt distancerus.

Zari netiek griezti tīri

Ja turpretī griezums ir viļņains un plūksnains, tas liecina par to, ka asmeņi ir truli un tos jāuzasina. Jūs varat lūgt uzasināt savas dzīvžogu šķēres kādam no mūsu autorizētajiem dīleriem vai ar nedaudz pacietības paveikt to paši.

PAMĀCĪBA: DZĪVŽOGU ŠĶĒRU ASINĀŠANA

Labāk sāciet asināšanu ne tikai tad, kad asmeņiem ir acīmredzamas nodiluma pēdas, jo Jūsu dzīvžogu šķēru kalpošanas ilgums lielā mērā atkarīgs no regulāras ierīces kopšanas. Tāpēc mēs Jums iesakām uzasināt asmeņus aptuveni ik pēc 50 darba stundām. Tādējādi no vienas puses tiks saglabāta griešanas veiktspēja, un no otras puses Jums ilgi būs prieks par Jūsu dzīvžogu šķērēm. Visu svarīgo informāciju par Jūsu dzīvžogu šķēru asināšanu atradīsiet arī lietošanas instrukcijā.

Nepieciešamie drošības pasākumi

Pirms sākt asināšanu, padomājiet par savu aizsardzību. Lai izvairītos no savainojumiem, izmantojiet aizsargbrilles un izturīga materiāla cimdus. Bez tam pārliecinieties, ka Jūsu ierīce asināšanas laikā nevar pati iedarboties vai noslīdēt.

1. solis: Notīriet asmeņus

Apgriežot dzīvžogus, uz griezējinstrumentiem sakrājas augu sulu atliekas un sveķi. Notīriet šos netīrumus ar mīkstu lupatiņu, pirms asināt asmeņus.

2-solis: Asiniet dzīvžogu šķēres ar plakano vīli

Pirms sākat asināšanu, padomājiet par savu aizsardzību. Lai izvairītos no savainojumiem, izmantojiet aizsargbrilles un izturīga materiāla cimdus. Bez tam pārliecinieties, ka Jūsu ierīce asināšanas laikā nevar pati iedarboties vai noslīdēt.




Ilgtspējīga griešanas veiktspēja tiek panākta divos soļos. Vispirms tiek izmantota plakanā vīle.

  • Vienmēr vīlējiet griezējmalas virzienā. Tas atbilst plakanās vīles funkcionalitātei un nodrošina optimāli asu asmeni.

  • Asinot savas dzīvžogu šķēres, mēģiniet ievērot noteikto asināšanas leņķi. Tas atzīmēts Jūsu ierīces lietošanas instrukcijā punktā „Tehniskie dati“.

  • Pie tam vīle drīkst skart asmeni tikai gājienā uz priekšu un, velkot atpakaļ, to noteikti jāpaceļ. Izvairieties no turpu-šurpu kustībām, lai griezējmalu atkal nepadarītu trulu.

  • Katrā ziņā pievērsiet uzmanību tam, lai asinot nenovīlētu pārāk daudz materiāla. Nodiluma robeža ir 5 mm. Ja noslīpēsiet vairāk, tas var radīt materiāla vājināšanos un padarīt Jūsu dzīvžogu šķēres nelietojamas.

  • Katram griezējzobam veiciet vienādu vīles vilcienu skaitu, tā lai beigās visi asmeņi būtu vienāda garuma.

STIHL profesionālais ieteikums: asiniet tikai zobu griezējmalas. Ar vīli nevajadzētu apstrādāt ne integrēto aizsargu pret iegriešanu, ne oranžas krāsas plastmasas aizsargu pret iegriešanu.

3. solis: Atskarpes noņemiet ar galodu





Šim solim Jums vajadzīga galoda. Ar tās palīdzību tiek noņemtas asināšanas laikā radušās atskarpes asmeņu apakšpusē.

Šajā nolūkā apgrieziet dzīvžogu šķēres tā, lai Jūs varētu apstrādāt asmeņu otru pusi. Uzmanīgi velciet galodu ar slaukošu kustību gar asmeni asmens gala virzienā un tā nogludiniet virsmas.

4.solis: Kopšana pēc uzasināšanas


Gandrīz gatavs! Tagad Jūsu dzīvžogu šķēru svaigi uzasinātajiem asmeņiem nepieciešama vēl tikai neliela apkope.

Vispirms notīriet asināšanas putekļus, kas sakrājušies iepriekšējo soļu laikā. Tā kā asināšanas rezultātā ir noņemta iepriekš esošā aizsardzība pret koroziju, nepieciešams apsmidzināt griezējinstrumentus ar STIHL sveķu šķīdinātāju. Tādējādi ierīce saglabās nevainojamu darbību un kalpos Jums ilgāku laika periodu.

Mūsu videopamācībās mēs Jums vēlreiz soli pa solim parādīsim, kā rīkoties:

VAI DZĪVŽOGU ŠĶĒRES ASINĀT PAŠIEM VAI UZTICĒT PROFESIONĀĻIEM?

Ne katrs jūtas spējīgs pats uzasināt asmeņus. Mūsu STIHL tirgotāji labprāt palīdzēs Jums droši veikt asināšanu uz vietas. Tirgotājs profesionāli uzasinās asmeņus, tādējādi tiks sasniegts optimāls rezultāts, nenoslīpējot no asmeņiem pārāk daudz materiāla.

KOPSAVILKUMS: DZĪVŽOGU ŠĶĒRU ASINĀŠANA

  • Asināšana ir daļa no Jūsu dzīvžogu šķēru parastās kopšanas.

  • Pirms asināšanas notīriet asmeņus un pirms slīpēšanas samitriniet.

  • Plakanā vīle ir labi piemērota, lai asinātu asmeņus.
  •  
  • Atskarpes tiek noņemtas ar galodu.

  • Sveķu šķīdinātājs atkal atjauno aizsardzību pret koroziju.

  • Ja vēlaties būt droši, ka asināšana tiek paveikta pareizi, varat vērsties pie mūsu tirgotājiem.