Zāliena aerēšanas padomi

Sākoties pavasarim ir jāpadomā arī par zāliena stāvokli pagalmā - vienas no biežākajām problēmām, kas gadās ar mauriņu ir sūnas un izkaltuši laukumi, tas liecina par to, ka ir pienācis laiks pievērst uzmanību sava mauriņa veselībai. Šajā rakstā dārzniece un arboriste Ilze Andersone izstāstīs par zāliena kopšanu.

ZĀLIENA  AERĒŠANA

 

Lai zāliens būtu lekns un veselīgs tam ir nepieciešams gaiss, taču augsne mēdz pieblietēties. Lai šo problēmu risinātu palīgā jāņem aerators, kas zemē izveidos caurumus, tādejādi augsnē ievedot skābekli un tajā pašā laikā uzrušina saknes un no mauriņa izvelk ārā arī visu lieko – veco zāli, sūnas, skujas un lapas.

Zaļākam mauriņam


Pirmkārt, ir jāatbrīvojas no visa, ko ziemas sezona pēc sevis ir atstājusi uz jūsu mauriņa. Jāsavāc lapas un kritušie zari ar grābekli, ļaujot zaļajam elpot un augt. Mēslošana, pļaušana un, ja nepieciešams, skarifikācija – tie ir nākamie soļi skaista zāliena iegūšanai.
Labs laiks ir vēls pavasaris, kad termometra stabiņš rāda vismaz desmit grādus un ir sauss laiks. To, vai ir nepieciešama skarifikācija, var noteikt ar nelielu pārbaudi - viegli izvelciet metāla grābekli cauri zālienam, ja grābeklis savāc pļautas zāles atliekas vai sūnas, tas liecina, ka zālienam ir nepieciešamas papildus rūpes. Skarifikācija jāveic gan vertikāli, gan horizontāli pa visu laukumu, garantējot, ka skarifikators no jauna nepieblietē augsni.
Pēc skarifikācijas varat piesēt zāli vietās, kur tas ir nepieciešams, un uzbērt mēslojumu.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS