Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

STIHL KARBURATORA APSILDE

Uz STIHL motorzāģiem ar karburatora apsildi var paļauties arī ziemā. Apsilde novērš ledus veidošanos un nodrošina netraucētu darbību.

KARBURATORA APSILDE: VIENMĒR GATAVS DARBAM

Lai kādos laikapstākļos tos izmantotu, STIHL motorzāģi bez problēmām tiek galā arī zemās temperatūrās. Tas cita starpā ir atkarīgs no iebūvētās karburatora elektriskās apsildes ar no temperatūras atkarīgu ieslēgšanas un izslēgšanas vadību. Tā novērš karburatora apledošanu zemās temperatūrās un tādējādi nodrošina netraucētu degmaisījuma plūsmu un līdz ar to gludu darbību. Karburatora elektriskā apsilde STIHL ierīcēs vienmēr uzstādīta kombinācijā ar rokturu apsildi. STIHL motorzāģus ar karburatora elektrisko apsildi un rokturu apsildi atpazīsiet pēc „V-W” modeļa apzīmējumā.

KARBURATORA ELEKTRISKĀ APSILDE – TĀS DARBĪBA DETALIZĒTI

PAR KARBURATORA APSILDES NEPIECIEŠAMĪBU

Tūlīt pēc degvielas izplūšanas no karburatora sprauslām sākas degvielas gazifikācija. Gazifikācija atdzesē ieplūdes gaisa temperatūru par aptuveni 9°C. Tādējādi atdzesēts gaiss transportē mazāk gaisa mitruma – tas kondensējas karburatorā un nosēžas droseļvārsta zonā. Problēma: ja ieplūdes gaisa temperatūra ir robežās no aptuveni +3°C līdz +10°C, var veidoties ledus droseļvārsta zonā. Tādējādi sašaurinās karburatora šķērsgriezums, ierīce zaudē jaudu un kaut kad nobeidzas. Ja ieplūdes gaisa temperatūra ir zem aptuveni +3°C, gaisā esošais mitrums ir pārāk mazs, ledus veidošanās vairs nav iespējama. Ja gaisa temperatūra ir aptuveni +10°C un augstāka, mitrums gan ir, taču siltuma dēļ ledus neveidosies.

Tātad var secināt: īpaši rudenī (novembris/decembris) un agrā pavasarī (marts/aprīlis) valda temperatūras, kas padara karburatora apsildes izmantošanu nepieciešamu.

DIVAS SISTĒMAS – VIENS MĒRĶIS

Ledus kristālu veidošanos pie karburatora droseļvārsta iespējams novērst ar vienkāršu triku: karburatora kontūra uzsildīšanu. Lai to panāktu, ir divi dažādi veidi:

Neprofesionālajos motorzāģos par pareizu temperatūru karburatorā rūpējas tā sauktā ieplūdes gaisa priekšsildīšana. Pasīvā sistēma, kā jau izsaka nosaukums, paaugstina ieplūdes gaisa temperatūru. Šim nolūkam tiek atvērts aizbīdnis vai vārsts un siltais gaiss no siltā cilindra zonas tiek novadīts gaisa filtrēšanas zonā. Tādējādi kritiskas temperatūras, kas var izraisīt karburatora apledošanu, tiek novērstas jau pēc pāris minūtēm dzinēja darbības laika. Lietotājam aizbīdnis vai vārsts laicīgi jāpārslēdz ziemas pozīcijā „Offen“ (vaļā). Turklāt mēs iesakām ievērot to pašu laiku kā ziemas riepām: no oktobra līdz Lieldienām.

STIHL profesionālajās mežsaimniecības ierīcēs atrodama elektriskā karburatora apsilde. Šajā aktīvajā sistēmā, tiklīdz ir sasniegts kritiskais temperatūras diapazons, automātiski tiek aktivizēts sildelements, kas uzsilda karburatoru. Lietotājam nav jāveic manuāla iestatīšana. Sildelementam strāvu nodrošina atsevišķs ģenerators pie ventilatora darba rata. Šis ģenerators vienlaikus nodrošina arī elektroenerģiju rokturu apsildei, kas STIHL profesionālajās mežsaimniecības ierīcēs vienmēr uzstādīta kopā ar elektrisko karburatora apsildi. Modeļus ar šīm abām iespējām atpazīsiet pēc apzīmējuma „V-W” izstrādājumu nosaukumos.

Abas sistēmas galvenokārt nepieciešamas pirmo 10 darbības minūšu laikā. Pēc tam lielākoties pietiek ar dzinēju izstaroto siltumu, lai izvairītos no kritiskā temperatūras diapazona.

STIHL KARBURATORA APSILDE

STIHL elektriskā karburatora apsilde sastāv no diviem elementiem: ar strāvu darbināma sildelementa un termoslēdža. Sildelements atrodas pirms karburatora. Termoslēdzis atkarībā no modeļa atrodas pie karburatora sūkņa puses vāciņa vai ir piestiprināts tieši pie sildelementa.

Karburatora apsildes elektroapgāde notiek automātiski ar apsildes ģeneratoru. Tiklīdz karburatora temperatūra nokrītas zem kritiskās +10°C temperatūras, termoslēdzis ieslēdz sildelementu. Ar apsildi tiek efektīvi novērsta ledus veidošanās karburatorā un dzinējs darbojas bez traucējumiem

KĀDAS PRIEKŠROCĪBAS IR STIHL ELEKTRISKAJAI KARBURATORA APSILDEI?

Ar STIHL karburatora apsildi Jūs vienmēr varat paļauties uz savu STIHL motorizēto ierīci arī zemās temperatūrās. Konkrēti tas nozīmē: nekādas izrīšanās, nekādas saraustītas dzinēja darbības, nekādas dzinēja noslāpšanas pie zemiem apgriezieniem vai tukšgaitā, mazāk bieži vajadzīgas karburatora regulēšanas uz zemām temperatūrām, ievērojami drošākas Jūsu motorizētās ierīces aukstās iedarbināšanas. Vēl viena STIHL elektriskās karburatora apsildes priekšrocība: sildelements uzsilda karburatoru, caur karburatora apsildi neplūst degviela. Līdz ar to Jums, citādi kā pie automātiskās karburatora apsildes, kas izmanto cilindra siltumu, nav jāuztraucas par citiem dzinēja elementiem. Turklāt šim samērā vienkāršajam STIHL karburatora apsildes izvietojumam ir priekšrocība, ka tas papildus stipri nepalielina Jūsu motorizētās ierīces kopējo svaru.

VAI KARBURATORA APSILDI VAR UZSTĀDĪT PAPILDUS?

STIHL karburatora elektriskā apsilde ir standartā uzstādīta katrā motorzāģī. Parasti mēs ar karburatora elektrisko apsildi aprīkojam motorzāģus, kas tiek izmantoti jebkuros laikapstākļos. Šobrīd tie ir profesionālie mežsaimniecības motorzāģi. Mūsu karburatoru elektriskās apsildes moduļi arī ir pielāgoti šo motorizēto ierīču parametriem – tādēļ tie nav papildus uzstādāmi citiem motorzāģu modeļiem. Bet Jūsu tuvumā esošais STIHL specializētie dīleri labprāt pakonsultēs Jūs visos jautājumos par karburatora apsildi.

KOPSAVILKUMS PAR KARBURATORA ELEKTRISKO APSILDI:

  • STIHL karburatora elektriskā apsilde novērš ledus kristālu veidošanos karburatorā.

  • STIHL motorzāģi, pateicoties karburatora elektriskajai apsildei, bez problēmām darbojas arī zemās temperatūrās.

  • STIHL karburatora elektriskā apsilde nav motora elements, bet gan patstāvīga sistēma.

  • STIHL karburatora elektrisko apsildi nav iespējams uzstādīt papildus.

  • STIHL motorzāģi ar karburatora elektrisko apsildi atpazīstami pēc „V“ modeļa apzīmējumā.

  • STIHL motorzāģiem ar karburatora elektrisko apsildi vienmēr ir arī rokturu apsilde („V-W“).

 

Kas ir karburatora elektriska apsilde?

Karburatora elektriskā apsilde ir sistēma karburatora apsildīšanai. Tā novērš ledus kristālu veidošanos karburatorā – un tādējādi nodrošina Jūsu motorzāģa netraucētu darbību arī zemās temperatūrās zem 10°C. Karburatora elektriskā apsilde silda ar karburatoram piestiprinātu sildīšanas ierīci no ārpuses – tātad tā neiejaucas karburatora darbībā.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS