Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

AR KĀDU MAISĪJUMU JĀUZPILDA MOTORZĀĢIS?

Jūsu benzīna motorzāģis izmanto benzīna un motoreļļas maisījumu. Ļoti svarīga ir maisījuma kvalitāte.

PAREIZAIS DEGVIELAS MAISĪJUMS MOTORZĀĢIM

Ir svarīgi savam benzīna motorzāģim izmantot pareizo degvielas maisījumu. Nepareizu maišījuma vai nepareizas attiecības izmantošana var paātrināt dzinēja nodilumu vai nopietni sabojāt dzinēju. Piemēram, virzulis var būt iestrēdzis. Motorzāģiem ar 2-Mix un 4-Mix dzinējiem mēs iesakām šādas sajaukšanas attiecības:

KĀ PAŠAM SAGATAVOT MAISĪJUMU

1: 50 = 1 daļa eļļas + 50 daļas benzīna

Motorzāģim piemērota sajaukšanas attiecība ir 1:50. Tas sastāv no 5 litriem benzīna un 0,10 litriem (100 mililitriem) motoreļļas, šim nolūkam vislabāk piemērota STIHL divtaktu motoreļļa.

BENZĪNS

Maisījumam izmantojiet tikai labas kvalitātes benzīnu ar oktānskaitli vismaz 90 RON.

MOTOREĻĻA

Izmantojiet tikai augstākās kvalitātes divtaktu motoreļļu, kas atbilst TC klasifikācijai. Mēs iesakām STIHL divtaktu motoreļļu, kas paredzēta STIHL dzinējiem un garantē ilgu dzinēja kalpošanas laiku. Zemākas kvalitātes motoreļļa var sabojāt dzinēju, O-gredzenus, caurules un degvielas tvertni.

DEGVIELAS MAISĪJUMA SAJAUKŠANA

Vispirms degvielas tvertnē ielejiet motoreļļu, pēc tam benzīnu. Pirms degvielas maisījuma ieliešanas iesakām sakratīt kannu, lai sajauktos visas maisījuma sastāvdaļas. Pēc tam uzmanīgi atveriet tvertni, jo iekšpusē, iespējams, ir izveidojies spiediens.

E10 IZMANTOŠANA STIHL IERĪCĒS

Degviela, kas satur 5 vai 10 procentus etanolA, parasti ir piemērota visiem STIHL motorzāģiem. STIHL dārza tehnikai ar Briggs & Stratton, Kawasaki un Kohler dzinējiem.

KARBURATORA REGULĒŠANA

Var būt nepieciešama papildu karburatora regulēšana, lai kompensētu mainīto degvielas sastāvu. Mēs iesakām apmeklēt STIHL specializēto izplatītāju.

E10 – KAS TAS IR?

"E10" ir saīsinājums, ko var atšifrēt šādi: E ir spirta bioetanols, kas sajaukts ar benzīnu. Skaitlis 10 norāda, ka etanola saturs var sasniegt pat 10 procentus. E10 ir degviela, kas satur vairāk bioetanola nekā augstākās klases benzīns. Parasti etanols sasniedz ne vairāk kā 5 procentus.

KĀ UZTAIŠIT DEGVIELAS MAISĪJUMA PAŠAM

 • Izmantojiet STIHL divtaktu motoreļļu vai cita zīmola motoreļļu, kam ir TC klasifikācija

 • Sajauciet eļļu un benzīnu proporcijā 1:50.

 • Ielejiet abas sastāvdaļas degvielas kannā un samaisiet, kratot.

 • Uzmanīgi atveriet tvertni, ielejiet maisījumu sava motorzāģa tvertnē.

 • Skatiet tālāk esošo kontrolsarakstu, lai iegūtu padomus, kā pareizi uzpildīt degvielu.

PAREIZA DEGVIELAS UZPILDĪŠANA

 • Uzmanību! Benzīns ir viegli uzliesmojošs. Ievērojiet drošu attālumu no atklātām liesmām, uzpildīšanas laikā neizlejiet degvielu vai nesmēķējiet. Uzpildiet degvielu vismaz 3 metrus no motorzāģa iedarbināšanas vietas.

 • Pirms degvielas uzpildīšanas vienmēr izslēdziet dzinēju. Nepievienojiet degvielu, ja dzinējs ir karsts. Pārpilde var izraisīt ugunsgrēku.

 • Uzmanīgi atveriet tvertnes vāciņu, lai pārmērīgais spiediens lēnām izkliedētu un novērstu degvielas noplūdi no tvertnes.

 • Vienmēr uzpildiet degvielu labi vēdināmā vietā.

 • Uzmanieties, lai degviela netiktu izlieta un nenokļūtu uz drēbēm. Ja tā notiek, nekavējoties notīriet ierīci un nomainiet drēbes.

VIDEO INSTRUKCIJA PAR MOTORZĀĢU DEGVIELAS UZPILDI

JA ZĀĢIS NETIKS LIETOTS ILGU LAIKU AR MOTORZĀĢA MAISĪJUMU VAJAG APIETIES UZMANĪGI

Sezonas laikā degviela tiek izlietota dažu nedēļu laikā. Benzīna un eļļas maisījums, kad iekārta netiek lietota (piemēram, ziemā), ilgāk tiek turēta tvertnē, tvertnē un karburatorā, kas ļauj skābeklim un mitrumam iekļūt degvielas tvertnēs un sistēmās. Tāpēc maisījumsno degvielas uzpildes stacijām var mainīties. Degvielas piedevas (antioksidanti vai aizsardzība pret koroziju) var sabojāties un vairs nepalikt maisījumā.

SEDIMENTU APDRAUDĒJUMS

Maisījumā var veidoties sveķiem līdzīgs produkts. Tas parādās degvielā pēc iztvaikošanas. Tā daudzums degvielā izraisa nosēdumu veidošanos dzinēja sadegšanas kamerā. Tas arī aizsprosto degvielas sprauslas un aizsprosto filtru.

NEKAD NEGLABĀJIET MOTORZĀĢU MAISĪJUMU, KAS SATUR DIVTAKTU EĻĻU VAIRĀK PAR 30 DIENĀM

Divtaktu motoreļļu maisījumā eļļa un benzīns var atdalīties īsā laika periodā. STIHL iesaka sagatavoto maisījumu neuzglabāt ilgāk par 30 dienām. Tādā veidā degviela atdalīsies mazāk.

Kad maisījums sadalās, tas nozīmē, ka gaisa mitrums savienojas ar etanolu un nosēžas tvertnes apakšā.


Esiet uzmanīgi, jo maisījums sadalās

Atdalītā divtaktu dzinēja eļļa ir nevienmērīgi sadalīta degvielā. Tā rezultātā dzinējam var nebūt vajadzīgais eļļas daudzums. Nepietiekama eļļošana un dzesēšana var radīt problēmas ar dzinēja darbību: virzuļi sāks iesprūst. Šāds maisījums vairs nav piemērots lietošanai pat pēc ilgstošas ​​kratīšanas.

NEPAREIZA DEGVIELA BANKĀ

Ja ir pievienots nepareizs savienojums, motorzāģi nedrīkst izmantot pat īsu laiku. Izmantojot piltuvi, ielejiet veco degvielu kannā. Piepildiet tvertni ar pareizo degvielu. Parasti ar to pietiek. Ja motorzāģis nedarbojas, jums ir jātīra aizdedzes sveces.

STIHL MOTORZĀĢU LIETOŠANAS INSTRUKCIJA

Šeit varat ērti lejupielādēt STIHL motorzāģa lietošanas pamācību.

PAR MOTORZĀĢU DEGVIELAS MAISĪJUMU ĪSUMĀ

 • Vienmēr pievērsiet uzmanību benzīna un eļļas maisījuma kvalitātei.

 • Vienmēr precīzi ievērojiet sajaukšanas attiecību -1:50.

 • E10 var izmantot STIHL un VIKING iekārtās.

 • Pēc 30 dienām pēc izgatavošanas maisījums var nebūt piemērots lietošanai.

VAIRĀK PAR MOTORZĀĢIEM