Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

STIHL MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANA

Noskaidrosim, kā droši un pareizi iedarbināt STIHL motorzāģi. To var izdarīt vairākos dažādos veidos, ievērojot dažādas darbību secības.

PIRMS MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANAS

Pirms darba ar motorzāģi sagatavojiet darba zonu, lai tā būtu droša darbam.

DARBA VIETAS SAGATAVOŠANA DARBAM AR MOTORZĀĢI

  • Darbības laikā motorzāģi izdala toksiskus izgarojumus. Šī gāze var būt bez smaržas un neredzama, tāpēc strādājiet tikai ārā vai labi vēdināmās vietās. Mēs neiesakām strādāt telpās.

  • Pārbaudiet savu darba vietas apkārtni. Uzmanību! Nogāzēs, uz nelīdzenām virsmām, uz baļķiem (no kuriem tikko noņemta miza) var būt slidens, ja ārā ir slapjš, uzsnidzis sniegs vai izveidojies ledus.

  • Citām personām, īpaši bērniem, ir jāievēro droša distance no darba vietas.

Uzpildot STIHL motorzāģi, ņemiet vērā sekojošo:

  • Vienmēr ievērojiet 3 metru distanci no degvielas uzpildes punkta.

  • Nodrošiniet darba vietas drošību. Novērtējiet darba apstākļus. Avārijas gadījumā evakuācijas ceļam jābūt brīvam. Slidenas, nelīdzenas vai apledojušas virsmas var būt bīstamas. Izvairieties strādāt šādos apstākļos.

  • Pārliecinieties, ka tuvumā nav blakus esošo cilvēku, taču nekad nestrādājiet viens. Pārliecinieties, ka vienmēr varat izsaukt palīdzību ārkārtas situācijā.

MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANA: SOLI PA SOLIM

Kad esat pārliecināts, ka jūsu darba vide ir droša, varat sākt strādāt ar zāģi. Veicot kādu no šīm darbībām, ievērojiet lietotāja rokasgrāmatā sniegtos drošības norādījumus. Pirmā instrukcija ir paredzēta motorzāģa iedarbināšanai bez M-Tronic sistēmas, bet otrā ir M-Tronic sistēmai.

Tālāk sniegtajās instrukcijās ir aprakstīts, kā iezemēt iekārtu. Ja nevarat startēt no zemes (piemēram, ar biezu suku vai uz sniega), motorzāģi var iedarbināt, turot to starp ceļiem un augšstilbiem. Ja iedarbināt motorzāģi, turot to starp augšstilbiem un ceļgaliem, jums nav jāuztraucas par zāģa stabilizēšanu.

MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANA BEZ M-TRONIC

Ķēdes bremzes ieslēgšana

Pirms ķēdes zāģa iedarbināšanas ieslēdziet ķēdes bremzi: pabīdiet ķēdes bremzi uz priekšu.


Asmens aizsarga noņemšana

Pirms ķēdes zāģa iedarbināšanas vienmēr noņemiet lsliedes aizsargu.


Nospiežot dekompresora vārstu

Ja motorzāģis ir aprīkots ar dekompresijas vārstu, nospiediet to. Šajā gadījumā motorzāģa iedarbināšana un apturēšana ir vienkāršāka..


Vairākas reizes nospiediet degvielas sūkni

Ja motorzāģim ir degvielas sūknis, nospiediet to vairākas reizes. Tas atvieglos dzinēja iedarbināšanu un samazinās sākotnējo virzuļa gājienu skaitu.


"Kombi" sviras iestatīšana

Iestatiet kombinēto sviru aukstās palaišanas pozīcijā. Vispirms nospiediet droseles slēdzeni un droseļvārstu. Pēc tam nospiediet Kombi sviru līdz galam.


Motorzāģa novietošana uz līdzenas virsmas

Novietojiet motorzāģi uz līdzenas virsmas. Zāģa sliede ar ķēdi nedrīkst pieskarties zemei, jo instruments var kļūt netīrs, kas var būt bīstami.


Motorzāģa stabilizācija

Satveriet motorzāģi pie zemes ar abām rokām. Turiet rokturi ar kreiso roku un satveriet startera auklu ar labo. Nospiediet aizmugurējo rokturi ar labās kājas purngalu. Tas stabilizē motorzāģi.


Pavelciet startera auklu

Ar labo roku lēnām velciet startera auklu, līdz jūtat pretestību. Tagad dažas reizes enerģiski velciet, līdz dzinējs īslaicīgi iedarbojas. Pavelciet taisnāk, aukla nedrīkst berzēt ventilatora korpusu.


Dzinējs uz īsu brīdi ieslēdzas

Dzinējs iedarbojas tikai uz īsu brīdi un nekavējoties apstājas. Tagad atveriet čoku, paceļot Kombi sviru par vienu pakāpi uz augšu.


Atkārtoti pavelciet startera auklu

Atkal pavelciet startera trosi, līdz dzinējs tiek restartēts.


Pārslēgšana uz tukšgaitu

Tiklīdz dzinējs sāk darboties un darbojas vienmērīgi, ar rādītājpirkstu īsi pabīdiet sledzi. Kombi svira tagad pārlec tukšgaitas pozīcijā.


Motorzāģa pacelšana no zemes

Lēnām paceliet motorzāģi no zemes. 


Ķēdes bremžu atbrīvošana

Tagad atlaidiet ķēdes bremzi, ar kreiso roku velkot ķēdes bremzes rokturi pret sevi. Bet neatlaidiet rokturi. Klikšķis norāda, ka ķēde ir brīva un asmens var griezties.


Ķēdes eļļošanas pārbaude

Pirms darba uzsākšanas pārbaudiet ķēdes eļļošanu. Turot ķēdi, kas darbojas pilnā ātrumā virs papīra gabala vai gaiša koka, jums vajadzētu redzēt skaidras eļļas pēdas.


Droša darba tehnika

Tagad zāģis ir gatavs darbam. Pirms darba izlasiet lietošanas instrukciju.


 

MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANA AR M-TRONIC

Ķēdes bremzes ieslēgšana

Pirms ķēdes zāģa iedarbināšanas ieslēdziet ķēdes bremzi: virziet to uz priekšu.


Sliedes aizsarga noņemšana

Pirms ķēdes zāģa iedarbināšanas vienmēr noņemiet sliedes aizsargu.


Nospiediet dekompresijas vārstu

Ja motorzāģis ir aprīkots ar dekompresijas vārstu, nospiediet to. Šajā gadījumā ir vieglāk iedarbināt un apturēt dzinēju.


Vairākas reizes nospiediet degvielas sūkni

Ja motorzāģim ir degvielas sūknis, nospiediet to vairākas reizes. Tas atvieglos iedarbināšanu un samazinās sākotnējo virzuļa gājienu skaitu.


„Kombi“ sviras iestatīšana

Iestatiet Kombi sviru starta pozīcijā (▲).


Motorzāģa novietošana uz līdzenas virsmas

Lai iedarbinātu ķēdes zāģi, novietojiet to uz līdzenas virsmas. Zāģa sliede ar ķēdi nedrīkst pieskarties zemei, jo tas var radīt apdraudējumu.


Motorzāģa stabilizācija

Pie zemes satveriet motorzāģi ar abām rokām. Turiet rokturi ar kreiso roku un satveriet startera auklu ar labo. Nospiediet aizmugurējo rokturi ar labās kājas purngalu. Tas stabilizē motorzāģi.


Pavelciet startera auklu

Ar labo roku lēnām velciet startera auklu, līdz jūtat pretestību. Tagad dažas reizes enerģiski velciet, līdz dzinējs īslaicīgi iedarbojas. Pavelciet taisnāk, vads nedrīkst berzēt ventilatora korpusu.


Darba pozīcija

Tiklīdz dzinējs sāk darboties un darbojas vienmērīgi, izmantojiet rādītājpirkstu, lai īsi pakustinātu slēdzi. Kombi svira tagad pārlec darba pozīcijā (I).


Motorzāģa pacelšana no zemes

Lēnām paceliet motorzāģi no zemes.


Ķēdes bremžu atbrīvošana

Tagad atlaidiet ķēdes bremzi, ar kreiso roku pavelkot ķēdes bremzes rokturi pret sevi. Bet neatlaidiet rokturi. "Klikšķis" norāda, ka ķēde ir brīva un asmens var griezties.


Ķēdes eļļošanas pārbaude

Pirms darba uzsākšanas pārbaudiet ķēdes eļļošanu. Turot ķēdi, kas darbojas pilnā ātrumā virs papīra gabala vai gaiša koka, jums vajadzētu redzēt skaidras eļļas pēdas.


Droša darba tehnika

Tagad zāģis ir gatavs darbam. Pirms darba izlasiet lietošanas instrukciju.


 

VIDEO INSTRUKCIJA. KĀ IEDARBINĀT STIHL ĶĒDES ZĀĢI MS 261 C-M, TUROT STARP CELI UN AUGŠSTILBU

VIDEO INSTRUKCIJA. KĀ IEDARBINĀT STIHL MS 170 MOTORZĀĢI NO ZEMES

VIDEO INSTRUKCIJA. KĀ IEDARBINĀT STIHL MOTORZĀĢI MS 180 C-BE, TUROT STARP CELI UN AUGŠSTILBU

VIEGLĀK SĀKŠANA AR STIHL „ERGOSTART“ UN STIHL „ELASTOSTART“ 

Turklāt papildus iepriekš aprakstītajai M-Tronic sistēmai mēs piedāvājam arī citas funkcionālas iespējas, kas vienkāršo jūsu ķēdes ierīces palaišanu. Iedarbināšana ir daudz vienkāršāka ar STIHL ErgoStart, un īpašais STIHL ElastoStart startera rokturis nodrošina vienmērīgu iedarbināšanu bez pēkšņiem jaudas grūdieniem.

PIEZĪME

Mūsu instrukcijas ir tikai papildinājums jūsu STIHL motorzāģa lietošanas pamācībai. Kā piemēru videoklipi ir saistīti tikai ar vienu motorzāģi. Citu veidu motorzāģiem var būt atšķirīgas vadības ierīces. Šī iemesla dēļ, pirms sākat strādāt ar motorzāģi, rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju un sazinieties ar savu specializēto dīleri, ja jums ir kādi jautājumi.

MOTORZĀĢA IEDARBINĀŠANA ĪSUMĀ

  • STIHL motorzāģa palaišana var atšķirties, tas viss ir atkarīgs no modeļa. Tāpēc pirms zāģa iedarbināšanas rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju.

  • Ir divi veidi, kā droši iedarbināt STIHL motorzāģi: noliekot to uz zemes un turot starp ceļiem un augšstilbiem.

  • Modeļiem ar M-Tronic ir daži sākuma soļi, kas atšķiras no modeļiem bez M-Tronic. Piemēram, startera otrā aktivizēšana, pavelkot aiz vada.

  • Tikai pēc veiksmīgas motorzāģa iedarbināšanas jūs varat sākt strādāt. Uz zemes novietots motorzāģis tiek paņemts tikai tad, ja tas ir veiksmīgi iedarbināts.

  • Ja STIHL motorzāģis neieslēdzas, pat ja esat pareizi izpildījis visas darbības, iesakām sazināties ar STIHL specializēto dīleri.

VAIRĀK PAR MOTORZĀĢIEM