Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

PĻAUŠANAS AUKLAS UZTĪŠANA

Pļaušanas auklas uztīšana: mūsu rakstā atradīsiet visu, kas Jums jāzina par to.

PAMATPRINCIPI: PAREIZĀ PĻAUŠANAS AUKLA IKVIENAM IZAICINĀJUMAM

Jūs jautāsiet, kādu pļaušanas auklu vislabāk izmantot un uztīt savai STIHL motorizkaptij? Atbildi uz šo jautājumu pirmām kārtām noteiks uzdevums, ko vēlaties paveikt ar savu ierīci. Kā pamatnoteikums ir: jo garāka un biezāka zāle, jo resnākai jābūt auklai. Un tas savukārt ietekmē ierīci, ko Jūs lietojat. Jo: jo resnāka aukla, jo lielāka jauda vajadzīga, lai iegūtu tīru griezumu. Lai saprastu, kāda pļaušanas aukla kādai lietošanai ir piemērota, vispirms jāapskata dažādās pļaušanas galvas.

TRĪS MOTORIZKAPŠU PĻAUŠANAS GALVU AR PĻAUŠANAS AUKLU VARIANTI

Pie STIHL atradīsiet plašu motorizkapšu klāstu mājas un profesionālai lietošanai. Tās cita starpā atšķiras ar jaudu, piedziņas veidu, rokturiem un uzstādīto pļaušanas galvu. Bet pretstatā citiem veiktspējas raksturlielumiem iepriekš uzstādīto pļaušanas galvu Jūs varat arī nomainīt pret citu piemērotu pļaušanas galvu vai metāla instrumentu. STIHL motorizkapšu pļaušanas galvas ar pļaušanas auklu var iedalīt trīs kategorijās, kas galvenokārt atšķiras ar auklas regulēšanas veidu atkarībā no nodiluma:

PĻAUŠANAS GALVA  „AUTOCUT“

Pļaušanas galva "AutoCut": "AutoCut" pļaušanas galvai pagarināšana ir ievērojami vienkāršāka. Lai noregulētu auklu pareizajā garumā, Jums, motoram darbojoties, tikai vienreiz jāpiesit pļaušanas galvu zemei. Tādējādi tiek iedarbināts regulēšanas mehānisms, kas rotējošās pļaušanas galvas centrbēdzes spēka rezultātā automātiski nodrošina pareizo auklas garumu.

PĻAUŠANAS GALVA "SUPERCUT"

„SuperCut" pļaušanas galva ir automātiski pagarinoša pļaušanas galva. Tas notiek, pateicoties pļaušanas galvā novietotajiem atsvariem, kas nepieciešamības gadījumā nodrošina automātisku auklas bīdīšanu.


PĻAUŠANAS GALVAS

Apkopojot var teikt: TrimCut un SuperCut ir īpaši piemērotas profesionāliem lietotājiem, AutoCut ir piemērota lietošanai privātā un profesionālā vidē un tāpēc ir universāla. Dažādās STIHL pļaušanas galvas atšķiras ne tikai pēc to pielietojuma, bet arī veida, kā pļaušanas galvu var uzpildīt, tātad uztīt pļaušanas auklu.

STIHL ieteikums: Jūs nevēlaties uztīt pļaušanas auklu, bet vēlaties izmantot jau iepriekš nogrieztus auklas gabalus? STIHL pļaušanas galvas DuroCut tiek uzpildītas ar atbilstošiem DuroCut auklas gabaliem. Pateicoties elastīgajam vidum un cietajam ārējam slānim ar griezējzobiem, Jūs varat strādāt precīzi arī garā, biezā augu klajumā.

Ja neesat pārliecināti, kādas pļaušanas galvas ir piemērotas Jūsu trimmerim, jautājiet padomu tirgotājam savā reģionā. Ne katra pļaušanas galva der katrai motorizkaptij.

PĻAUŠANAS AUKLAS UZTĪŠANA: TRĪS IESPĒJAS STIHL PĻAUŠANAS GALVĀM

Pamatā ir trīs dažādi veidi, kā uztīt pļaušanas auklu STIHL pļaušanas galvai.

Standarta pļaušanas galvas: šajā gadījumā vispirms noņemiet pļaušanas galvu no motorizkapts un tad atveriet to. Tad varat uztīt pļaušanas auklu tagad atklātajai spolei. Pie tam bultiņas palīdzēs uztīt pļaušanas auklu pareizajā virzienā. Ja nevēlaties to darīt paši, STIHL tirgotājs Jūsu tuvumā labprāt Jums palīdzēs.

Komforta pļaušanas galvas: šīm pļaušanas galvām Jūs ērti uztīsiet pļaušanas auklu no ārpuses. Šim nolūkam vienkārši ievietojiet vēlamo pļaušanas auklas garumu pļaušanas galvā. Pēc tam aptiniet pļaušanas auklu ap auklas spoli, griežot pļaušanas galvas apakšējo galu. Tādā veidā pļaušanas aukla tiek uztīta, iepriekš neizjaucot pļaušanas galvu. Vienīgais, kam jāpievērš uzmanība: pļaušanas auklai abās pusēs vajadzētu iziet no pļaušanas galvas vienādā garumā, pirms sākt uztīšanu. Pļaušanas galvas ar šo komforta iezīmi atpazīsiet pēc burta „C“ modeļa nosaukumā.

Trešais variants ir vienlīdz piemērots standarta un komforta pļaušanas galvām: atveriet pļaušanas galvu un ievietojiet iepriekš uzpildītu spoli.

PĻAUŠANAS AUKLAS UZTĪŠANA: PAMĀCĪBA VIDEO FORMĀTĀ


KURU PĻAUŠANAS AUKLU KAM UZTĪT?

STIHL Jūs atradīsiet pareizo pļaušanas auklu ikvienam izaicinājumam. Standarta komplektācijā STIHL motorizkapšu pļaušanas galvās uzstādītas „apaļas, klusas” pļaušanas auklas. Ar tām Jūs pie samazinātas skaļuma rašanās panāksiet optimālu rezultātu vairumā darba vides. STIHL ir piemērotas pļaušanas auklas visdažādākajiem pielietojumiem. Jautājiet savam STIHL speciālajam dīlerim pareizo auklu ar pareizo diametru, kas atbilst Jūsu vajadzībām un der Jūsu pļaušanas galvai. Pie tam pļaušanas auklas atšķiras ne tikai pēc auklas spoles formas, bet arī pēc to diametra.

Starp citu: Labākai redzamībai un orientācijai pļaušanas auklām ir dažādas krāsas, no kurām katra apzīmē noteiktu diametru. Tā, piemēram, sarkanās pļaušanas auklas vienmēr ir 2,7 milimetru diametrā. 

PĻAUŠANAS AUKLAS SAGATAVOŠANA UZTĪŠANAI UN PAREIZA GLABĀŠANA

Visbeidzot vēl viens norādījums par Jūsu pļaušanas auklas pareizu glabāšanu un optimālu sagatavošanu: mēs iesakām pirms lietošanas ievietot pļaušanas auklu uz 24 stundām ūdenī. Pļaušanas auklas ar laiku zaudē mitrumu un līdz ar to elastību. Ievietojot ūdenī, atgūsiet abus, un pļaušanas aukla tik ātri nenolietosies. Starp citu, šim nolūkam aukla nav jāattin, Jūs varat ievietot ūdenī spoli kopā ar uztīto pļaušanas auklu. Pateicoties šai procedūrai, Jums arī nav jāuztraucas par auklas glabāšanu: varat to vienkārši atstāt savā motorizkaptī līdz nākamajai lietošanai.

KOPSAVILKUMS: PĻAUŠANAS AUKLAS UZTĪŠANA

  • Ir dažāda STIHL pļaušanas galvas, pļaušanas auklas un auklu spoles, kas piemērotas dažādiem pielietojumiem.

  • Jūs varat uztīt pļaušanas auklu pavisam vienkārši: vai nu atveriet pļaušanas galvu vai, pateicoties komforta funkcijai, vienkārši ievietojiet to un uztiniet pļaušanas auklu griežot. Vēl viena iespēja ir izmantot iepriekš uzpildītu spoli..

  • Pirms uztīšanas un lietošanas katru pļaušanas auklu vajadzētu uz 24 stundām ievietot ūdenī – tādējādi tā atgūs vajadzīgo mitrumu un elastību.

Vairāk par trimmeriem - krūmgriežiem