Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

PAREIZA PĻAUŠANA AR KRŪMGRIEZI

Sekmīgai pļaušanai ar krūmgriezi pareiza tehnika ir tikpat svarīga, kā pareiza ierīces turēšana. Abus apgūsiet rakstā.

RŪPĒJOTIES PAR SAVU DROŠĪBU: AIZSARGAPRĪKOJUMS

Darbs ar jaudīgām ierīcēm sagādā prieku un ļauj pārspēt sevi. Ir labi, ja pie tam var rēķināties ar efektīvu un drošu aizsargapģērbu. Strādājot ar motorizkapti, vienmēr izmantojiet individuālos aizsardzības līdzekļus. Tie ir, piemēram, aizsargbrilles, sejsegs, drošības zābaki un daudz kas cits. Sīkāku informāciju varat uzzināt sava izstrādājuma lietošanas instrukcijā. Pirms pirmās lietošanas reizes rūpīgi iepazīstiet savu ierīci un pirms katras lietošanas pārliecinieties, ka Jūsu ierīce ir nevainojamā stāvoklī. Jūsu STIHL specializētais dīleris pēc vēlēšanās sagatavos katru ierīci pirmajai lietošanai un konsultēs attiecībā uz aizsargapģērbu, ko varat mierīgi pielaikot, uz modeļiem un izmēriem. Lūdzu, atcerieties, ka individuālie aizsardzības līdzekļi neaizstāj drošu darba tehniku.

PAREIZA KRŪMGRIEŽA TURĒŠANA IR PAMATS

Pirms sākt pļaušanu, jāveic vēl daži sagatavošanās darbi. Lai strādāšana būtu neapgrūtinoša un patīkama, svarīga ir perfekta plecu siksnas pozīcija – jo tikai tā motorizkapts ir pareizi līdzsvarota. Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību, mēs Jums parādīsim sekojošajos punktos.

VIDEOPAMĀCĪBA: KRŪMGRIEZIS AR DIVIEM ROKTURIEM UZLIKŠANA

PAREIZA TEHNIKA PĻAUŠANAI AR KRŪMGRIEZI

Izmantojot pareizo pļaušanas tehniku, Jūs ar savu STIHL motorizkapti varat sasniegt pārsteidzošus rezultātus. Pat, ja turat motorizkapti rokā pirmo reizi, Jūs ātri apgūsiet pareizo pļaušanas tehniku. Ierīce tiek vienkārši vēzēta puslokā no labās uz kreiso pusi, soli pa solim virzoties uz priekšu. Šīs metodes priekšrocība: nopļautais materiāls nokrīt uz jau nopļautās platības.

PAMATTEHNIKA GARAS ZĀLES PĻAUŠANU

Ja zāle ir ļoti gara vai ir cietas nezāles, ieteicams pļaut divos virzienos: vispirms ar kustību uz labo pusi nopļaujat pļaujamā materiāla augšējo daļu un ar pretkustību (uz kreiso pusi) apakšējo daļu. Arī šajā gadījumā nopļautais materiāls paliek guļam kreisajā pusē.

VIDEOPAMĀCĪBA: PĻAUŠANA GARĀ ZĀLĒ AR STIHL KRŪMGRIEZI

LIELAS, LĪDZENAS PLATĪBAS

Mūsu ieteikums: lielākas platības vislabāk pļaut ar kvadrāta metodi. Pļaujamā platība tiek sadalīta kvadrātos, pēc tam vienmēr virzieties gar ārmalām uz vidu.

VIDEOPAMĀCĪBA: LIELU PLATĪBU PĻAUŠANA AR STIHL KRŪMGRIEZI

GAR NOGĀZI – JOSLU PA JOSLAI

Ar joslu metodi Jūs labi tiksiet uz priekšu nogāzēs: nopļaujiet joslu paralēli nogāzei un tad ejiet atpakaļ pa nopļauto ceļu. Tad nopļaujiet nākamo joslu augšpusē. Arī šeit nopļautā zāle vienmēr tiek likts uz jau nopļautās platības.

ŠĶĒRŠĻU PĀRVARĒŠANA:PĻAUŠANA SLĪPUMĀ

ŠĶĒRŠĻU PĀRVARĒŠANA: APPĻAUŠANA AR MOTORIZKAPTI

Lai pļautu cieši pie kokiem vai krūmiem, nesabojājot zarus vai stumbrus, vislabāk piemērota ir pļaušanas aukla. Ja ir vairāki augi nelielos attālumos, pirms pļaušanas veicama appļaušana. Šim nolūkam orientācijai izmantojiet savas motorizkapts aizsargu. Vienmēr virziet to tieši gar krūmu un tā pārvietojieties ap krūmu.

VIDEOPAMĀCĪBA: APPĻAUŠANA AR STIHL KRŪMGRIEZI

Norādījums!

Lūdzu, vienmēr izlasiet savas ierīces lietošanas instrukciju. Bez tam Jūsu STIHL specializetais dīleris labprāt sniegs Jums padomu.

KOPSAVILKUMS: PAREIZA PĻAUŠANA AR KRŪMGRIEZI

  • Lūdzu, vienmēr izmantojiet savu individuālo aizsargaprīkojumu saskaņā ar savas ierīces lietošanas instrukciju. 

  • Pamats pareizai pļaušanai ir pareiza motorizkapts turēšana.

  • Praksē visbiežāk sastopama pļaušanas kustība no labās uz kreiso pusi.

  • Ļoti garā zālē vislabāk pļaut divos kustības virzienos.

  • Lielākas platības pļaujiet ar kvadrātu metodi.

  • Pļaušanai nogāzēs piemērota joslu metode.

  • Šķēršļu gadījumā izmantojiet appļaušanas metodi.

VAIRĀK PAR KRŪMGRIEŽIEM TRIMMERIEM