Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

DZIRDES AIZSARDZĪBA PROFESIONĀĻIEM UN ENTUZIASTIEM

Strādājot trokšņainā vidē gan mājās, gan darbā, jūs varat aizsargāt ausis, valkājot dzirdes aizsarglīdzekļus. Noskaidrosim, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties dzirdes aizsardzības lidzekļu un lietojot tos.

KĀPĒC DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻI IR SVARĪGI?

Neatkarīgi no tā, vai tie ir lapu pūtēji, ķēdes zāģi vai dzīvžoga šķēres, visas motorizētās iekārtas rada troksni. Mūsu ausis ir jutīgas, un tās nevajadzētu pakļaug skaļiem trokšņiem. Taču, strādājot dārzā vai mežā, ne vienmēr ir iespējams izvairīties no trokšņa. Lai aizsargātu dzirdi un izvairītos no ilgstošas ​​trokšņa iedarbības, valkājiet dzirdes aizsarglīdzekļus, strādājot dārzā vai celtniecībā, kā arī rūpnieciskajos un amatniecības uzņēmumos.

Trokšņu līmeņi mēdz būt atškirīgi. Svarīgs ir ne tikai skaņas skaļums, bet arī attālums līdz trokšņa avotam. Piemēram, strādājot ar dzīvžoga šķērēm, ir atšķirība, vai dzinējs atrodas tuvu ausīm vai vairāk nekā metra attālumā. Tāpat ir ar zāles pļāvējiem. Tāpēc, izvēloties pareizos dzirdes aizsarglīdzekļus, ir svarīgi zināt faktisko trokšņa līmeni, kas sasniegs jūsu ausis.

Mūsu dārza un darba aprīkojuma lietošanas instrukcijās jūs atradīsiet divas vērtības: skaņas jaudas līmenis attiecas uz tiešo skaņu, ko izstaro pati iekārta, un skaņas spiediena līmenis norāda vērtību, kas faktiski sasniedz lietotāju. Abas vērtības ir norādītas decibelos (dB).

KAS IR DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻI?

Ir divi galvenie aizsardzības veidi: ausu aizbāžņi un austiņas. Svarīgi: abi aizsardzības veidi nodrošina vienādu aizsardzību, nav būtisku atšķirību trokšņa izolācijā. Abu veidu dzirdes aizsardzības līdzekļi ir pieejami divos modeļos, ko izmanto dažādiem mērķiem. Tos var kombinēt arī ar citām individuālo aizsardzības līdzekļu (IAL) daļām, piemēram, ķiveri vai vizieri.

Ko izvēlēties: ausu aizbāžņus vai austiņas? Jūsu izvēle ir jūsu ziņā. Parasti tiek izvēlēts dzirdes aizsardzības līdzeklis, ar kuru persona jūtas visērtāk.

AUSU AIZBĀŽŅI

Ausu aizbāžņus parasti izmanto ražošanas darbnīcās, kur dzirdes aizsarglīdzekļi ir jālieto ilgu laiku. Ausu aizbāžņu priekšrocība: tos ir ērtāk valkāt, jo ausis nesvīst, kā arī pats dzirdes aizsargs nav vairākas reizes jāizņem un jāievieto no jauna.

Ausu aizbāžņi parasti ir izgatavoti no konusa formas PU putām un ir viegli ievietojami auss kanālā. Tie ir ievietoti diezgan dziļi ausī, tāpēc tiem ir laba izolācijas vērtība. Cilvēkiem, kuri valkā brilles, ausu aizbāžņi ir ērtāki nekā austiņas, jo galva paliek brīva.

Ausu aizbāžņi ir īpašās formās: ar savienojošo lenti vai turētāju. Ir arī otoplastikas, kas individuāli pielāgotas auss kanālam.

AUSTIŅAS

Austiņas - aizsargājošs aksesuārs, kas izskatās kā parastas austiņas, tikai biezākas. Austiņas parasti ir piestiprinātas pie galvas saites vai piestiprinātas pie ķiveres. Izolācijas princips ir tāds pats kā spraudņiem. Darba pārtraukumos tos var vienkārši noņemt vai nolaist.

Austiņas ir piemērotas ikvienam, kas strādā telpās vai ārā. Austiņas var izmantot arī jebkuros laikapstākļos. Zemā temperatūrā šim dzirdes aizsardzības līdzeklim ir pat tā priekšrocība, ka tās silda ausis.

Tāpat austiņas vēlams lietot gadījumos, kad aizsargs bieži jānoņem. Piemērots arī strādājot netīrā vidē. Piemēram, strādājot mežā, uz rokām nokļūst darva, tāpēc daudz higiēniskāk ir lietot austiņas nekā ausu aizbāžņus.

DZIRDES AIZSARDZĪBA AR BLUETOOTH®

Jauninājums klasiskajām austiņām - šos ausu aizsardzības līdzekļus var izmantot ar radio vai Bluetooth®. Tādi modeļi kā STIHL Earmuff ar Bluetooth® (BT). Dynamic BT ļauj sazināties ar kolēģiem, izmantojot viedtālruni vai pievienotu radio ierīci. Izmantojiet šo dzirdes aizsardzības līdzekli arī izklaidei. Klausieties mūziku, lai palielinātu motivāciju, veicot monotonus uzdevumus. Mūzika var arī kompensēt koncentrācijas zudumu darba laikā.

DZIRDES AIZSARDZĪBAS REGULAS

Strādājot ļoti trokšņainā vidē, vienlaikus var lietot gan ausu aizbāžņus, gan austiņas. Tas nodrošinās augstāku skaņas izolācijas līmeni. Tomēr ņemiet vērā, ka atsevišķas vērtības nevar vienkārši saskaitīt kopā. Tāpēc izmantojiet tikai tās kombinācijas, kuras ir apstiprinājušas akreditētas Eiropas testēšanas institūcijas.

AUGSTAS KVALITĀTES DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻI

Lai aizsargātu jūsu dzirdi, strādājot profesionāli vai mājās, STIHL piedāvā dažādus dzirdes aizsardzības līdzekļus, piemēram, austiņas vai ausu aizbāžņus.

KĀDĀ TROKSNĪ IR NEPIECIEŠAMS LIETOT DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻUS?

Profesionāļiem ir noteiktas, īpašas prasības attiecībā uz trokšņa līmeni, no kura darbiniekiem jālieto dzirdes aizsardzības līdzekļi. Nav nozīmes tam, vai darbi tiek veikti mežā, būvlaukumā vai pašvaldības teritorijā - robežvērtības noteiktas noteikumos par strādājošo aizsardzību pret trokšņa riskiem.

Zemākā ekspozīcijas vērtība ir 80 dB. Augšējā ekspozīcijas vērtība ir 85 dB, bet apakšējā robeža ir 87 dB.

KĀDOS GADĪJUMOS JĀLIETO DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻI STRĀDAJOT MĀJĀS?

Arī darbs mājās, piemēram, dārzā vai malkas sagatavošana mežā, rada troksni. Daži benzīna motorzāģi, benzīna krūmgrieži vai benzīna dzīvžogu šķēres var izdalīt vairāk nekā 100 dB skaņu. Šo trokšņa līmeni var salīdzināt tikai ar rokkoncerta līmeni. Elektriskie modeļi sasniedz 85-100 dB līmeni. Šī skaņa ir līdzvērtīga troksnim, kas nāk no šosejas.

Labi zināt. Ar akumulatoru darbināmas ierīces rada vismazāko troksni. Akumulatora lapu pūtējs rada 60–80 dB troksni, savukārt akumulatora zāles pļāvējiem un dzīvžoga šķērēm ir līdzīgs trokšņa līmenis.

Nav iespējams atbildēt uz jautājumu, vai, strādājot dārzā vai mežā, jālieto dzirdes aizsarglīdzekļi. Tas viss ir atkarīgs no konkrētās ierīces trokšņa līmeņa. Skaņas spiediena līmenis, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties dzirdes aizsarglīdzekļus, ir norādīts visu STIHL iekārtu lietošanas instrukcijā. Norādītās vērtības attiecas uz parastu lietošanu un atbilst faktiskajai skaņas intensitātei pie auss.

STIHL padoms: Darba drošības noteikumos noteiktās prasības var lieliski izmantot kā vadlīnijas, pat ja strādājat mājās. Tas nozīmē, ka no 80 dB ir ieteicams valkāt dzirdes aizsarglīdzekļus, lai pēc iespējas labāk aizsargātu ausis no trokšņa.

NORĀDĪJUMI, KĀ IZVĒLĒTIES PAREIZOS DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻUS

IERĪCES RADĪTAIS TROKŠŅA LĪMENIS

Iepazīstieties ar savas STIHL iekārtas lietošanas pamācību. Tas norāda jūsu STIHL iekārtas trokšņa līmeni

LIETOŠANAS ILGUMS

Apsveriet ierīces lietošanas laiku.

KĀ IZVĒLĒTIES, IZMANTOJOT SNR VĒRTĪBU?

Izvēlieties pareizos dzirdes aizsardzības līdzekļus no mūsu klāsta. Sākotnējo SNR ierobežojumu var atrast arī produkta nosaukumā. Piemērs: STIHL Concept 23 dzirdes aizsardzība samazina skaņu vidēji par aptuveni 23 decibeliem.

HTM VĒRTĪBA

Precīzai noteikšanai izmantojiet HML vērtību, šajā gadījumā vispirms M vērtību. Piemēram, ar STIHL dzirdes aizsardzības līdzekli Concept 23 vērtība ir vienāda ar 20 dB. Tas nozīmē, ka dzirdes aizsardzība vājina vidējās frekvences par 20 decibeliem.

IZVĒLĒTIES VADOTIES PĒC PERSONĪGAJĀM VĒLMĒM

Izvēloties starp ausu aizbāžņiem un austiņām, vissvarīgākais kritērijs ir jūsu prioritāte. Abi aizsardzības līdzekļi ir efektīvi. Vissvarīgākais ir jūsu komforts. Dažreiz noteicošais faktors ir lietošanas mērķis. Ausu aizbāžņi ir piemērotāki ilgākai valkāšanai. Ja bieži nākas uzvilkt un noņemt dzirdes aizsarglīdzekļus, ir vērts izvēlēties austiņas.

DZIRDES UN SEJAS AIZSARDZĪBAS KOMBINĀCIJA

Dažiem darbiem var būt lietderīgi kombinēt sejas un dzirdes aizsarglīdzekļus. Šajā gadījumā abi dzirdes aizsardzības līdzekļi ir vienlīdz piemēroti. Strādājot ar ķiveri, jūs varat tieši piestiprināt austiņas.

STIHL SPECIĀLISTU PADOMI

Ja joprojām neesat pārliecināts, kādu aizsardzību izvēlēties, vai jums ir papildu jautājumi, sazinieties ar savu STIHL specializēto tirgotāju.

STIHL padoms: pareizos STIHL dzirdes aizsardzības līdzekļus ir viegli atrast. Visiem modeļiem ar papildinājumu "Concept" ir loku turētājs, un modeļi ar papildinājumu "F" ir salokāmi. Modeļi ar "BT" ir aprīkoti ar Bluetooth® savienojumu.

KAS JĀŅEM VĒRĀ TĪRĪOT DZIRDES AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻUS?

Lai dzirdes aizsarglīdzekļi nodrošinātu ilgstošu aizsardzību, tie ir pareizi jālieto.

  • Tīrīšana

Pēc darba noslaukiet uzkrātos putekļus un šķidrumus, neaizmirstiet, ka dzirdes aizsargiem ir pareizi jāizžūst.

  • Uzraudzība

Periodiski nomainiet bieži lietoto austiņu higiēnas komplektus, kas sastāv no blīvgredzeniem un putuplasta spilveniem.Pazīmes, kad nepieciešams mainīt aizsardzību: formas maiņa, plaisas, plīsumi vai deformēti turētāji-lociņi.

  • Uzglabāšana

Uzglabājiet dzirdes aizsargus tīrā, sausā un ne pārāk siltā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem.

ĪSUMĀ. KĀ IZVĒLĒTIES PAREIZO DZIRDES AIZSARDZĪBU?

  • Daudzas ierīces un dārza aprīkojums rada lielu troksni, un jums vajadzētu aizsargāt savu dzirdi.

  • Piemērotus dzirdes aizsarglīdzekļus vēlams lietot gan profesionālajā darbā, piemēram, būvlaukumos vai mežā, gan strādājot mājās.

  • Ausu aizbāžņi un austiņas vienlīdz labi nodrošina aizsardzību. Izvēlieties aizsardzību atbilstoši savām vēlmēm.

  • Varat izmantot SNR vai HML vērtības, lai noteiktu, kāda trokšņa izolācijas vērtība ir nepieciešama jūsu dzirdes aizsardzībai. Šo informāciju var atrast jūsu ierīces lietotāja rokasgrāmatā.

Vairāk par darba drošību