Pērciet STIHL ierīces tiešsaistē - BEZMAKSAS piegāde no 70 €

PRET IEGRIEZUMU KLASES. AUGSTS DROŠĪBAS LĪMENIS LABAM DARBAM

Drošu darbu ar motorzāģi nodrošina apģērbs ar aizsardzību pret iegriezumiem. Šeit ir sniegta vissvarīgākā informācija par aizsardzību pret griezumiem.

AIZSARDZĪBA PRET IEGRIEZUMIEM

Pret griezumiem izturīga darba apģērba galvenais mērķis ir apturēt rotējošo motorzāģi, kad tas saskaras ar pret griezumiem izturīgu apģērbu. STIHL drošības biksēs, jakās un zābakos ir izmantotas īpašas augsto tehnoloģiju šķiedras. Šīs šķiedras ir ļoti garas un plānas, un, pats galvenais, tās ir izturīgas pret griezumiem un plīsumiem. Tie ir novietoti vienmērīgi vairākos slāņos zem aizsargtērpa ārējā auduma. Kad motorzāģa ķēde tiem pieskaras, tā uzreiz izvelk šīs garās, spēcīgās šķiedras, kas apvij zāģa ķēdes piedziņas mehānismu un uzreiz aptur ķēdi. STIHL drošības apavos izmanto bremžu zolītes. Aizsardzība pret motorzāģa griezumiem atrodas visā apavu priekšpusē, ieskaitot mēli. Ieliktnis neļauj pārāk ātri izgriezt visu materiālu. Turklāt STIHL pretgriešanas zābakiem ir tērauda aizsargs priekšpusē, lai efektīvi apturētu zāģa ķēdi.

AIZSARDZĪBAS KLASES. ĪSS SKAIDROJUMS

Ne visi griezuma aizsardzības līdzekļi ir piemēroti visiem. Griezuma aizsargapģērbs ir sadalīts klasēs. Aizsardzības klases 0-3 norāda ātrumu, ar kādu motorzāģis var saskarties ar aizsargaprīkojumu, griežoties, nezaudējot savu aizsargājošo efektu. Individuālo aizsardzības klašu skaidrojumi ir sniegti šajā sarakstā.

AIZSARDZĪBAS KLASE - 0

Zemākā pret iegriešanas aizsardzības klase nodrošina pietiekamu aizsardzību pie ķēdes ātruma līdz 16 metriem sekundē.

AIZSARDZĪBAS KLASE - 1

Aizsardzības klase 1 aizsargā, ja ķēdes ātrums ir līdz 20 metriem sekundē. No visām aizsardzības klasēm šī aizsardzības klase ir labākais risinājums starp aizsardzību un pārvietošanās brīvību, tāpēc tā tiek uzskatīta par meža darbu standartu un ieteicama lietošanai mājās.

AIZSARDZĪBAS KLASE - 2-3

2. un 3. pret iegriešanas aizsardzības klase nodrošina aizsardzību pie ķēdes ātruma 24-28 metri sekundē. 2. klases aizsardzība pret griezumu padara bikses un jakas nedaudz mazāk elastīgas. Augstāks aizsardzības līmenis ietekmē griešanas aizsargapģērba ergonomiku. Tātad augstākas klases aizsardzība ir noderīgāka profesionāļiem.

Negadījumi parasti notiek, kad zāģa ķēde griežas ar salīdzinoši mazu ātrumu, tāpēc pretgriešanas aizsardzības klases ir tikai orientējošas. Standartizētajos testos, ko izmanto, lai noteiktu pretgriezuma aizsardzības klases, nav ņemti vērā tādi faktori kā individuālais zāģa ķēdes asums, spriegums vai atsitiena leņķis. Individuālie aizsardzības līdzekļi nevar pilnībā aizsargāt pret traumām. Nepieciešams ievērot darba drošības noteikumus. Šī iemesla dēļ ir jāievēro aizsardzības līdzekļa un ierīces instrukcijas, kā arī attiecīgie vietējie negadījumu novēršanas noteikumi.

KĀDA AIZSARDZĪBA IR PIEMĒROTA KONKRĒTIEM DARBIEM?

Katra aizsardzības klase ir paredzēta noteiktam mērķim. Vispārīgais noteikums: 1. aizsardzības klase parasti ir paredzēta darbam mežā un mājās. Augstākās pret iegriešanas aizsardzības klases ir īpaši piemērotas lietošanai apmācītiem profesionāļiem, piemēram, tehniskā atbalsta operatoriem vai ugunsdzēsējiem.

STIHL APĢĒRBS AR AIZSARDZĪBU PRET GRIEZUMIEM

STIHL piedāvā visu, ko varētu sagaidīt no aizsargapģērba, kas nodrošina labu aizsardzību, strādājot ar motorzāģi.

BIKSES AR AIZSARDZĪBU PRET GRIEZUMIEM

Drošības bikses ir vissvarīgākā aizsardzība pret griezumiem, jo ​​kājas ir visneaizsargātākā vieta, strādājot ar motorzāģi. STIHL aizsargbikses ir pieejamas trīs dažādos modeļos: 'A', 'B' un 'C'. Dizains nosaka zonu, kurā atrodas aizsardzība pret griezumiem.

JAKAS AR AIZSARDZĪBU PRET IEGRIEZUMIEM

STIHL piedāvā arī jakas ar aizsardzību pret griezumiem uz pleciem, krūtīm, vēdera un piedurknēm. Vēl viena visaptverošas aizsardzības sastāvdaļa ir jakas ar lielām brīdinājuma krāsām. Vismaz 30 procenti brīdinājuma oranžās zonas nodrošina labāku redzamību un palīdz novērst negadījumus pat sliktos laika apstākļos. Mūsu interneta veikalā varat izvēlēties sev piemērotāko STIHL darba jaku.

APAVI AR AIZSARDZĪBU PRET GRIEZUMIEM

Visiem STIHL aizsargzābakiem bez aizsargieliktņa ir arī papildu tērauda aizsardzība. STIHL var piedāvāt speciālus darba zābakus ar augstu zoli un gumijas zābakus darbam ar motorzāģiem. Kas attiecas uz apavu pretgriezuma aizsardzības klasēm, tad visi STIHL drošības apavi tiek profesionāli pārbaudīti izturības testu laboratorijā.

  • Griezuma aizsardzības tests saskaņā ar meža darbu zābaku griezuma aizsardzības standartiem.
  • Tērauda purngala pārbaude: Aizsargam jāiztur 20 kilogramu smagums, kas uzmests uz purngala no viena metra augstuma.
  • Izturība pret izliekšanos. Zoles testa periodā tiek izliektas 30 000 reižu un nedrīkst plaisāt vairāk par 4 mm.

CIMDI AR AIZSARDZĪBU PRET GRIEZUMIEM

Strādājot ar motorzāģiem, nepieciešama arī pareiza roku aizsardzība pret iegriezumiem. Strādājot ar motorzāģi, jāvalkā cimdi, kas izgatavoti no izturīgiem materiāliem. Cimdi ar pretgriešanas ieliktni nodrošina papildu aizsardzību. STIHL cimdiem ir 0 un 1. aizsardzības klases. 


PRET IEGRIEZUMU APĢĒRBU KOPŠANA

Pat ja tas nav "saskrāpēts", griezuma aizsargaprīkojumu pastāvīgi ietekmē slodzes un uzkrātie netīrumi. Tas jātīra pēc katras lietošanas reizes. Labākais veids, kā rūpēties par STIHL apģērbu:

 • Mazgāt veļas mašīnā 60 grādos un  izgriezt 400 apgr./min.

 • Neizmantojiet balinātāju un ķīmiski netīrat apģērbu.

 • Mazgāt produktus ar atlocītu aizsardzību pret griezumiem.

 • Noņemiet Velcro un aizveriet rāvējslēdzējus.

 • Mazgāt kopā ar līdzīgu krāsu apģērbiem.

 • Izmantojiet maigus vai krāsainus mazgāšanas līdzekļus, neizmantojiet veļas mīkstinātāju.

 • Pēc mazgāšanas žāvēt ārā.

 • Gludināšana zemā temperatūrā aktivizē virsējā materiāla impregnēšanu.

 • Uzglabājiet labi iztīrītas drēbes sausā un tumšā vietā.

Arī zābakiem ar garo zoli ar aizsardzību pret griezumu ir nepieciešama apkope, lai nodrošinātu to ilgu kalpošanas laiku:

 • Notīriet katru reizi, kad pamanāt netīrumus.

 • Pielipušos netīrumus notīriet ar ūdeni vai, ja nepieciešams, ar maigu ziepju šķīdumu.

 • Nežāvējiet sildītāja tuvumā.

 • Nežāvējiet saulē.

 • Uzglabāt sausās vietās.

Ja jūsu drošības apavi ir izgatavoti no ādas, pievērsiet uzmanību šādām lietām:

 • Pirms uzvilkšanas pirmo reizi piesūciniet ar apavu vai ādas izstrādājumu kopšanas līdzekli.

 • Valkājiet tikai sausā laikā. Putekļi aizsprosto poras un šuves.

 • Regulāri lietojiet kopšanas līdzekļus, taču nepārcentieties.

ĪSUMĀ PAR PRET IEGRIEZUMU DROŠIBAS KLASĒM

 • Aizsardzības klases pret griezumiem ir sadalītas no 0 līdz 3.

 • Katra pretgriešanas aizsardzības klase nodrošina atbilstošu aizsardzību.

 • Aizsardzības pret iegriezumiem klase 1 - pret iegriezumu aizsardzības klases standarts.

 • STIHL piedāvā apģērbu klāstu ar aizsardzību pret griezumiem.

 • Strādājot, vienmēr valkājiet individuālos aizsardzības līdzekļus, ievērojot lietošanas instrukcijas un izmēru tabulu. 

Vairāk par darba drošību